II Niedziela Wielkiego Postu, 28.02.2010

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 28.02.2010
WPROWADZENIE
Postawa słuchania słowa Bożego jest konieczna podczas każdej Mszy Świętej. Chrystus w Eucharystii staje się dla nas obecny zarówno pod postaciami chleba i wina, jak i w słyszanym podczas liturgii słowa Piśmie Świętym. Głos z obłoku, o jakim dziś usłyszymy w Ewangelii, przynagla nas do bezwarunkowego posłuszeństwa Jezusowi Chrystusowi.
Całkowite posłuszeństwo wymaganiom, jakie stawia przed nami Syn Boży, nie jest jednak sprawą łatwą. Codziennie bowiem potykamy się o naszą słabość i ułomność, doświadczając bezowocności i grzeszności naszych czynów. Na początku tej Mszy Świętej, aby w niej godnie uczestniczyć, przeprośmy za wszystkie nieposłuszeństwa prawom Jezusowym, jakich dopuściliśmy się w minionym okresie.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: + Sebastaian Ryfa, 12 rocz.
10.00 – Przywodzie: + Józef Pałka, 10 rocz.
11.30 – Lubiatowo: + Jan Kondratiuk
13.00 – Żuków: + Arkadiusz Lewandowicz
17.00 – Gorzkie Żale - Żuków

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przemienienie na górze Tabor, o którym słyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii, miało pomóc Apostołom w pokonaniu ciemności Wielkiego Piątku. Podczas tego wydarzenia kilku uczniom Jezus ukazał swoje bóstwo, przez co łatwiej mogli później uwierzyć w Jego zmartwychwstanie. Przyjmijmy to wydarzenie przemienienia jako zaproszenie do przemiany naszego życia przez dobre przeżycie Wielkiego Postu.
2. Pamiętajmy, że w każdy piątek odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele po południu śpiewamy Gorzkie Żale, rozważając w ten sposób, co Pan Jezus przecierpiał dla naszego odkupienia.
3. Przed nami pierwsze dni marca. W czwartek, 4 marca, przypada pierwszy czwartek miesiąca, poświęcony czci Najświętszego Sakramentu i modlitwie o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek, 5 marca – pierwszy piątek miesiąca, kiedy to modląc się do Serca Jezusowego, przepraszamy Je za zniewagi, jakich doznało od nas i innych, jeszcze słabszych od nas ludzi. W sobotę, 6 marca, przypada pierwsza sobota miesiąca; pamiętajmy o uczczeniu Matki Najświętszej.

Msze Święte w tym tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św. w Domu Parafialnym.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św.
Środa, Żuków, 17.00 – Msza Św. w Domu Parafialnym
Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św. + Teofil Karolkowski

Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św. + Piotr, Stanisław i Lesław
Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Św. + Kazimierz Zdunek

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
8.00 – Żuków: + Sebastaian Ryfa, 12 rocz.
10.00 – Przywodzie: + Józef Pałka, 10 rocz.
11.30 – Lubiatowo: + Jan Kondratiuk
13.00 – Żuków: + Arkadiusz Lewandowicz
17.00 – Gorzkie Żale - Żuków

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁÓW
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków:

Do nabycia nowy numer ‘NIEDZIELI’ – 4 zł.

Lektorzy w przyszłą niedzielę – Przywodzie: -
Żuków:

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”!