II Niedziela Wielkiego Postu, 8 marca 2009 r.

II Niedziela Wielkiego Postu - 08.03.2009
Każdego roku szóstego sierpnia obchodzimy święto Przemie¬nienia Pańskiego. Także w drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół odczytuje Ewangelię o tym niezwykłym wydarzeniu, które miało miejsce na górze Tabor. W ten sposób w naszym wielkopostnym przygotowaniu do świąt wielkanocnych otrzy¬mujemy potwierdzenie, że Jezus, ukazujący się jako prawdzi¬wy Bóg i prawdziwy człowiek, oczekuje od nas dogłębnej duchowej przemiany. Jesteśmy powołani, zgodnie z hasłem obecnego roku duszpasterskiego, aby „otoczyć troską życie", a tego nie można uczynić bez autentycznej duchowej przemiany.
Wsłuchując się w słowa Boga Ojca, który na górze Tabor pouczył wszystkich uczniów Chrystusa: „To jest mój Syn umi¬łowany, Jego słuchajcie!" (Mk 9,7), chciejmy otworzyć się na Boże wezwanie, aby móc dobrze przygotować się na radosne spotkanie z Chrystusem zmartwychwstałym.

INTENCJE NIEDZIELNE

8.00 – Żuków – + Zofia, Władysław i Marian Jaworscy
10.00 - Przywodzie: - + Józef, Józef, Krystyna i Stanisława
11.30 – Lubiatowo: - + Zofia, Antoni Sujkowie
13.00 – Żuków: + Agnieszka, Jak Kusiak i Zofia, Eugeniusz Sztandera

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych… Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową o godz.18.00 a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali o godz. 17.00. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia.

2. Dzisiaj 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Choć to świecka uroczystość, pamiętamy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Stowarzyszenie u „PANA BOGA ZA PIECEM” serdecznie zaprasza wszystkie panie na spotkanie, które odbędzie się w Salce Parafialnej na plebanii o godz. 17.00.

3. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy celowo organizowane w tym czasie imprezy rozrywkowe, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje pociechy. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania dzieci, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

4. W przyszłą niedzielę przy wychodzeniu z kościoła specjalna zbiórka pieniężną na Krajowy Fundusz Misyjny. To okazja do wielkopostnego podzielenia się dobrem materialnym z tymi, którzy głoszą Chrystusa z dala od nas, często wśród prawdziwej biedy i wielu niebezpieczeństw.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU
Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św. - + Franciszka Podrzycka – w dniu imienin.

Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św.
+ Józef, Cecylia i Jan Pijewscy
Środa, Żuków, 17.00 – Nowenna do MBNP - Msza Św.
Czwartek, Przywodzie,18.00 – Droga Krzyżowa
Msza Święta + Agnieszka Streflik, 21 urodziny.
Piątek, Żuków, 18.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św.
Sobota, Przywodzie, 17.00 - Msza Święta w miesiąc po pog-
rzebie Stefana Pietkiewicza

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ

8.00 – Żuków – + Zofia, Józef Połczyńscy
10.00 - Przywodzie: - + Pelagia Prawudzka, 6 rocz.
11.30 – Lubiatowo: - + + Tomasz i Franciszka Kowalscy
13.00 – Żuków: + Jan, Cecylia, Henryk, Stanisław i Eleonora

18.00 – GORZKIE ŻALE

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁÓW
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp.
Do nabycia nowy numer ‘NIEDZIELI’ – 4 zł.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże".