II Niedziela Wielkiego postu, 25.02.2018 r.

Wprowadzenie do Mszy Święte
Apostołowie, którzy każdego dnia towarzyszyli Jezusowi i byli świadkami Jego nauczania i cudów, trudno było uwierzyć, że pewnego dnia ich Mistrz zostanie wydany na śmierć kryzową. Aby przygotować ich na te tragiczne wydarzenia, Chrystus chce wzmocnić ich wiarę, przemieniając się na górze Tabor. W ten sposób pokazuje im swoje bóstwo oraz umacnia ich chwiejne serca. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI.

II NIEDZIELA Wielkiego Postu, 25 lutego 2018 r.
Wprowadzenie do Mszy Święte

Intencje niedzielne:
Żuków, 8.00 – + Tadeusz Ścibior, gr. 26
Przywodzie, 10.00 - + Marianna i Jan Pawłowscy
Lubiatowo, 11.30 - + Józef Skwarek, 5
Żuków, 13.00 – o Boże błogosławieństwo dla p. Jerzego Jaworskiego z okazji 70 rocznicy urodzin.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas nabożeństw pasyjnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

3. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.

5. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy.

6. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.

7. W przyszłą niedzielę przybędą do naszej parafii klerycy z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Szczecinie, aby modlić się z nami o liczne i dobre powołania do stanu kapłańskiego i do życia konsekrowanego. Przy wyjściu z kościoła kleryk będzie zbierał ofiary na utrzymanie Seminarium..

Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka na misjonarzy „Ad Gentes”. To dzieło pomocy misjom prowadzi przez cały rok zbiórkę środków finansowych na realizację projektów wskazanych przez misjonarzy.

Msze Święte w tygodniu

Poniedziałek, 17.00 – Żuków – Msza Św. + Tadeusz Scibior gr. 27

Wtorek, 17.00 – Lubiatowo, Droga Krzyżowa, Msza Św. + Tadeusz Ścibior gr. 28

Środa, Żuków, 15.30 – Msza Św. + Tadeusz Ścibior gr. 29
17.00 - – Msza Św. + Zygmunt Piątkowski od córki Barbary z mężem i dziećmi.

Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św. dla dzieci Pierwszokomunijnych, kandydatów do bierzmowania i starszych.
Intencja: + Tadeusz Ścibior gr. 30

Adoracja Najświętszego Sakramentu w I Piątek miesiąca
15.00 – 18.00 – Żuków
15.30 – 18.30 – Lubiatowo
16.00 – 19.00 Przywodzie
Piątek, Żuków, 17.00 Msza Św., a po niej – Droga Krzyżowa dla dzieci Pierwszokomunijnych, kandydatów do bierzmowania i starszych.
Intencja dziękczynna w 75 rocznicę urodzin ks. proboszcza.

Sobota, 17.00 – Żuków – Msza Św. + Cecylia Bzdyra, 7

Intencje mszalne w przyszłą niedzielę
8.00 – Żuków – intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie - intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo - intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków - + Wanda i Stanisław

Kurs przygotowujący do sakramentu małżeństwa
Dziś kontynuujemy przygotowanie do zawarcia ślubu kościelnego. Najpierw spotykamy się w kościele o godz. 17.00 na Gorzkich Żalach, a potem zajęcia na plebanii.

Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!