II Niedziela zwykła, 16.01.2011

II Niedziela Zwykła, 16 stycznia 2011
Niedziela - dzień Pański to szansa, aby nie tylko uwielbić Boga, ale aby Go coraz bardziej poznawać. Eucharystia, zwłaszcza w tej części, którą nazywamy liturgią słowa, jest katechezą przybliżającą nam Chrystusa. Jednak poznać kogoś to nie tylko dużo o nim wiedzieć, wiele o nim słyszeć. Chrystusa poznajemy, coraz bardziej jednocząc się z Nim, obecnym na ołtarzu pod postacią chleba i przyjmując Go w Komunii Świętej. W ten sposób każda Eucharystia przybliża nas do Chrystusa, daje nam Go pełniej poznać, jednoczy nas z Nim i napełnia nas Jego miłością.
Niech przeżycie dzisiejszej, drugiej w ciągu roku, niedzieli zwykłej, będzie dla nas wspaniałym duchowym doświadczeniem promieniującym na cały tydzień, który się rozpoczyna.

8.00 – Żuków: + Piotr, Lesław i Stanisław
10.00 - Przywodzie:
11.30 - Lubiatowo: + Maria, Władysława, Jan i Leszek Dembowski
13.00 – Żuków: + Kazimierz, Tadeusz, Maria

1. W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. Już jutro, w poniedziałek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

2. A od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie.

3. W piątek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziałek, Przywodzie, 14.00 – Msza Św. Kolęda od. P. Heleny Szczęsnej, czworak 28, Blok 29C, 20B, 29A.
Wtorek, Przywodzie, 14.00 – Msza Św. – Kolęda: Nr 31, Nr 34, Ośmiorak 39 i 38.
Środa, Żuków, 17.00 – Msza Św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek, Żuków, 17.00 – Msza Św.
Piątek, Żuków, 9.00 – Msza Św.
Sobota, Żuków 10.00 – Msza Św. – Kolęda w Ukiernicy.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków:
10.00 - Przywodzie:
11.30 - Lubiatowo: + Jan, Marianna Paszewscy i Zofia, Stanisław
Obarzanek
13.00 – Żuków: o łaskę zdrowia dla Eugenii Stefaniak

Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Miżyński Dariusz Jan, kawaler,
Zam. w Żukowie i Stodulska Sylwia, panna, zam w Żukowie, zap. II

Dziś przy wychodzeniu z kościoła dodatkowa składka z przeznaczeniem na wsparcie POMOCY KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże