III Niedziela Wielkanocna, 18 kwietnia 2010

Trzecia Niedziela Wielkanocna – 18.04.2010
Okres wielkanocny jest czasem odnowienia naszej wiary w zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa oraz głębokiego przeżycia faktu, że w tym jedynym i wyjątkowym wydarzeniu uczestniczymy osobiście, zwłaszcza przez sakrament chrztu świętego i Eucharystię. Liturgia prowadzi nas do coraz pełniejszego odkrywania wymiaru paschalnego naszego chrześcijańskiego życia, wskazując przede wszystkim na potrzebę ciągłego dojrzewania w składaniu świadectwa, którego wątkiem przewodnim jest codzienna miłość.
Jezus zmartwychwstały stale kieruje do nas wszystkich to pytanie, z którym zwrócił się po zmartwychwstaniu do Apostoła Piotra: „Czy miłujesz Mnie więcej?" (J 21,15). Dopełnia to pytanie Kościół, pytając nas przy rozmaitych okazjach: „Czy miłujesz również więcej swoich bliźnich?". Wymiar paschalny życia domaga się także ciągłego odnawiania naszej radości, płynącej z wiary i udziału w łasce Bożej, która jest źródłem uświęcenia i mocy do podjęcia codziennego trudu. Radość bowiem jest koniecznym elementem wiary, zachęcając nas do jej kontynuowania i rozwijania.

]INTENCJE NIEDZIELNE

8.00 – Żuków: o Boże błogosławieństwo dla Ireny Laskowskiej w 83rocznicę urodzin oraz o Bożą opiekę i łaskę zdrowia dla Kacpra Urbańskiego w 2-gą rocznicę urodzin.
10.00 – Przywodzie: o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny Hinców
11.30 – Lubiatowo: o Boże błogosławieństwo dla Andrzeja i Wiesławy Emanowicz z okazji 30 rocznicy ślubu.
13.00 – Żuków: + Jan Agnieszka Kusiak i Eugeniusz Zofia Sztandera.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Byliśmy dziś świadkami emocjonującej rozmowy Jezusa i Piotra, w której nasz Pan trzykrotnie zapytał Piotra, czy Go miłuje. Często uważa się, że to trzykrotnie powtórzone pytanie było aktem przebaczenia Piotrowi trzykrotnego zaparcia się Jezusa. Pomyślmy, ile razy to pytanie Jezus powinien zadać każdemu z nas.
2. W piątek 23 kwietnia będziemy obchodzić uroczystość świętego Wojciecha, męczennika i Patrona Polski. Z okazji tej uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Msze Święte w tym tygodniu:

Poniedziałek , Żuków, 18.00 – Msza Św. - + Józef Fiłka
Wtorek, Lubiatowo, 17.30 – Msza Św. - + Skwarek Stanisław i Helena
Środa, Żuków , 17.30 – + Marian, Ryszard, Karol
Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św.

Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. + Józef i Władysława z rodziny Drabczyków.
Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św.

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 - Żuków, - + Henryk Reguła, 2 rocz. od żony i dzieci
10.00 – Przywodzie, - + Teofil Karolkowski
11.30 – Lubiatowo - + Jan, Franciszek, Maria Pijewscy
13.00 - + Bronisław, Lucyna Obuchowscy i Zenobia Mierzejewska

Zapowiedzi:
Kapela Jan Paweł, kawaler, zam w Żukowie i Sobieszkoda Marta, panna, zam. Giżyn zap. II.
Maćkowiak Marta, panna, zam. w Żukowie i Dudek Damian, kawaler, zam. w Nowej Dębie zap. 1.

Zbliża się nasza uroczystość związana z Jubileuszem Parafii. W przyszłą niedzielę zebranie rodziców kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijnych. Musimy przygotować kościół na tę Uroczystość.

W tym tygodniu będzie przeprowadzona dezynsekcja – tępienie szkodników drewna w podłodze strychu i więźby dachowej przez Zakład Dezynsekcji w Szczecinie
Sprzątanie kościołów:
Przywodzie:
Lubiatowo
Żuków:

Dziś do nabycia „Niedziela” dodatek: listy apostolskie

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”!