III Niedziela Wielkiego Postu, 27.03.2011

III Niedziela Wielkiego Postu, 27 marca 2011
Gromadzimy się w ten święty dzień ba Eucharystii. Nasze ziemskie zgromadzenie jednoczy się ze wspólnota aniołów i świętych, którzy w niebie doznają pełni szczęścia przez udział w życiu samego Boga. Ich życie było piękne, choć trudne. Przekazali nam prawdę o Bogu, jest święty i uświęca człowieka. On nam przebacza grzechy i napełnia swoją łaską. Uznajmy przed Nim, że jesteśmy grzeszni i prośmy o łaskę przebaczenia.

8.00 – Żuków: + Zygmunt Lewandowicz
10.00 - Przywodzie: + Stefania, Marian, Jan z rodziny Urów
11.30 - Lubiatowo: + Franciszka i Tomasz Kowalski
13.00 – Żuków: + + Sylwester, Władysława i Stanisław z rodziny Turtoniów

17.00 – Adoracja Najśw. Sakramentu
18.00 – Gorzkie Żale

1. Włączmy się w głębokie przeżycie Wielkiego Postu przez udział w nabożeństwach wielkopostnych: odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 17.00 – Adoracja Najśw. Sakr. i Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

3. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały żywą wiarą.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. W sobotę Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z Matek.

5. Właśnie w pierwszą sobotę miesiąca, 2 kwietnia, przypada 6. rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Warto pamiętać, że już nie modlimy się o zbawienie jego duszy, ale ponieważ jest Sługą Bożym przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski.

Nowenna Niedziel
Przygotowaniem do Beatyfikacji Jana Pawła II jest nowenna 9 niedziel Celem tej nowenny jest wzmożenie gorliwości w dążeniu do świętości. Polegać to ma na ożywieniu modlitwy rodzinnej oraz pogłębieniu modlitwy osobistej, szczególnie adoracji Najświętszego Sakramentu. W każdą niedzielę Wielkiego Postu w Żukowie od godz. 17.00 – 18.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 G.Ż.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:

Poniedziałek, Lubiatowo, 16.30 – Msza Św. + Katarzyna Okoń.
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św. o Boże błogosławieństwo dla
Mateusza Wojcieszaka z okazji 18 urodzin od mamy i dziadków.
Środa, Żuków, godz. 14.00 Msza Św.
Czwartek, Żuków, 18.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św. + Władysław i Olga Komorowscy Piątek, Żuków, 18.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św. + Edyta Piwowarczyk od
rodziców i rodzeństwa.
Sobota, Żuków 18.00 –Msza Św. + Katarzyna Okoń w miesiąc po śmierci.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ

8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 - Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 - Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków: + Jan Laskowski, 23 rocznica
17.00 – Żuków – wystawienie Najśw. Sakr. „Gorzkie Żale”

W przyszłą niedzielę przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na pomoc poszkodowanym w
Trzęsieniu ziemi w Japonii.

Do nabycia nowy numer „Niedzieli”.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże!