III Niedziela zwykła, 23 stycznia 2011

III Niedziela Zwykła, 23 stycznia 2011
Eucharystia jest najdoskonalszą modlitwą uczniów Chrystusa. To podczas niej spotykamy się z Bogiem obecnym w liturgii słowa i liturgii eucharystycznej, jako bracia i siostry w jednej wierze. Uczestnicząc dzisiaj w niedzielnej Mszy Świętej w ramach Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, polecajmy Bogu Ojcu wielkie pragnienie Jego Syna –pragnienie jedności całego Kościoła.
Abyśmy mogli teraz godnie przystąpić do stołu słowa Bożego i Eucharystii, przeprośmy miłosiernego Boga za wszystkie nasze grzechy, słabości i zaniedbania, zwłaszcza za brak jedności w naszych rodzinach, szkołach i miejscach pracy.

8.00 – Żuków:
10.00 - Przywodzie: + Jerzy Szuber, 16 rocz.
11.30 - Lubiatowo: + Jan, Marianna Paszewscy i Zofia, Stanisław Obarzanek
13.00 – Żuków: o łaskę zdrowia dla Eugenii Stefaniak

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

2. W święto Nawrócenia świętego Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas chociaż trochę zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary.

3. I jeszcze jedna okazja do spojrzenia poza siebie i własną wspólnotę wiary. W środę, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św. – w intencji Parafian
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św. – + ks. Alojzy Mochalski; Spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Środa, Żuków, 17.00 – Msza Św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. + Ks. Tadeusz Perlik
Czwartek, Żuków, 17.00 – Msza Św. – Spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Sobota, Żuków 17.00 – Msza Św. – O Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla Mariana Kaniewicza w 86 rocznicę urodzin.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków: + Bolesław Bażant i Mikołaj Łuczyniec
10.00 - Przywodzie:
11.30 - Lubiatowo:
13.00 – Żuków: + Wanda Połczyńska, 15 rocznica

Do nabycia nowy numer „Niedzieli”.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże