IV Niedziela, 28.01.2018 r.

Wprowadzenie do Mszy Święte
Msza św. jest spotkaniem z Jezusem, który żyje i przychodzi do nas ze swoją mocą. Tę moc ujawnia również w dzisiejszej Ewangelii, głosząc naukę jako ten, który ma władzę, oraz wyrzucając złego ducha z opętanego. Tą samą mocą chce dotknąć każdego z nas, kierując do nas pouczające słowo i dając siłę do zwyciężenia zła. Niech nasze serce, poprzez wiarę i zaufanie, będzie otwarte na działanie Jezusa, który jest pośród nas jako Nauczyciel i Lekarz dusz.

Intencje niedzielne:
Żuków, 8.00 - + Bolesław Bażant, Hińczuk Stefania i Anna Łuczyniec
Przywodzie, 10.00 – za zmarłych z rodziny Zychów i Resiaków
Lubiatowo, 11.30 – + Teresa Jaworska od uczestników pogrzebu
Żuków, 13.00 – + Henryk Drewicz urodzinowo-imieninowa

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

3. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. We Mszy Świętej o godz. (...) będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi od godz. (...).

5. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.

6. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

7. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

8. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU
poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św. za parafian
wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Święta, + Jan, Marianna, Józef i Marianna
Paszewscy
Odwiedziny chorych od godz. 16.30
Środa, Żuków, 17.00 – Msza Święta. + Tadeusz Scibior gr. 1
Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Msza Święta, + Tadeusz Ścibior gr. 2
Odwiedziny chorych od 16.00
Piątek, Święto
Ofiarowania Pańskiego

Msze Święte z poświęceniem gromnic.
.
16.00 – Lubiatowo - + Kunegunda, Jan
Pijewscy, Stanisław i Aleksy
Bernaccy
17.30 – Przywodzie + Jadwiga Hinc i
Antoni Giełasz
19.00 – Żuków - + Tadeusz Ścibior, gr. 3

Odwiedziny chorych od godz. 10.00
Sobota, 17.00 – Żuków – Msza Św. + Tadeusz Ścibior, gr. 4

Intencje mszalne w przyszłą niedzielę
Żuków, 8.00 – Intencja Żywego Różańca
Przywodzie, 10.00 - Intencja Żywego Różańca
Lubiatowo, 11.30 – Intencja Żywego Różańca
Żuków, 13.00 – + Tadeusz Ścibior, gr. 5

Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!
Niedziel