IV Niedziela Adwentu, 19.12.2010 r.

Czwarta Niedziela Adwentu - 19.12.2010
Przeżywając ostatnią niedzielę Adwentu, otrzymujemy od Boga kolejną szansę nawrócenia i przygotowania się na dzień przyjścia Pana. Wiele w naszym życiu zależy od naszej wiary. Możemy być blisko Jezusa, jak Maryja, Józef, i odkryć w Nim Zbawiciela. Można też zamknąć przed Nim drzwi naszego życia i powiedzieć, że jest nam niepotrzebny -jak zrobili to mieszkańcy Betlejem. Czy ogarniamy wielkość Bożej miłości, którą przypominają nam tajemnice nadchodzących dni? Niech w odkryciu sensu tych świąt pomoże nam liturgia, którą właśnie rozpoczynamy, a zwłaszcza słowo Boże, które niebawem usłyszymy.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE:
8.00 – Żuków: + Cezary, Janina i Mariusz Sandt
10.00 – Przywodzie: + Teresa Trojanowska, 1 rocz.
11.30 – Lubiatowo: + Wiesław Grzelka, 14 rocz.
13.00 – Żuków: + Dariusz urodzinowo-imieninowa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Coraz bliżej do uroczystości Narodzenia Pańskiego! W piątek Wigilia i potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.

2. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej w Przywodziu o godz. 21.00; Lubiatowie o godz. 22.30 i o północy w Żukowie. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

4. W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Z radością uczcijmy przychodzącego Pana.

Msze Św. w tym tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 12.00 – Msza Św.
19.00 – Zebranie Parafialnego Zespołu Caritas.
Wtorek – dzień spowiedzi adwentowej
15.00 – Lubiatowo; 16.00 – Msza Św. - + Marian Jaworski, 4 rocznica
17.30 – Żuków; 18.30 – Msza Św. Roraty

Środa, Żuków, 09.00 – Msza Św.
Czwartek, Przywodzie , 17.00 – Msza Św. roratnia.
Piątek, Wigilia Bożego Narodzenia: Żuków, 9.00 – Msza Św. roratnia;
• godz. 15.00 okazja do spowiedzi w Żukowie.

PASTERKA
Intencje: 21.00 – Przywodzie: +
22.30 - Lubiatowo
24.00 - Żuków: + Sylwester, Władysława Turtoń, Zofia i Wacław Ryfa
DZIEŃ BOŻEGO NARODZENIA:
10.00 – Przywodzie: p. M. Hinc
11.30 – Lubiatowo: w 25 rocznicę śmierci Eugeniusza Zająca i za zmarłych z rodziny Zająców Balceraków
13.00 – Żuków: o Boże błogosławieństwo dla Przemysława Skrzypczuka i Eweliny Nowak

Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
8.00 – Żuków:
10.00 – Przywodzie:
11.30 – Lubiatowo: + Szczepan Kluza
13.00 + Damian Piątkowski od rodziców i rodzeństwa

Dziś do nabycia świece Caritasu i opłatek na wigilię.

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie:
Lubiatowo
Żuków:
Dziś do nabycia „Niedziela”

Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!