IV Niedziela Wielkanocna, 25 kwietnia 2010

Czwarta Niedziela Wielkanocna – 25.04.2010
Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w całym Kościele katolickim jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. W ten sposób uświadamiamy sobie, że do każdego z nas są skierowane słowa Pana Jezusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo" (Łk 10,2).
Przeżyjmy zatem dzisiejszą Mszę Świętą w skupieniu, wsłuchajmy się z uwagą w słowo Boże i módlmy się o powołania kapłańskie i zakonne dla całego Kościoła z naszej parafii, a także diecezji. Ofiarujmy Komunię Świętą za młodych ludzi, dziewczęta i chłopców, którzy słyszą w sercu delikatny głos Chrystusa: „Pójdź za Mną", aby - pomimo różnych trudności - z odwagą i ufnie powierzyli swoje życie Panu Bogu i ludziom.
A za to, że nieraz zapominamy o naszej odpowiedzialności za powołania, że mało modlimy się za powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego, przeprośmy teraz naszego Pana.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 - Żuków, - + Henryk Reguła, 2 rocz. od żony i dzieci
10.00 – Przywodzie, - + Teofil Karolkowski
11.30 – Lubiatowo - + Jan, Franciszek, Maria Pijewscy
13.00 - + Bronisław, Lucyna Obuchowscy i Zenobia Mierzejewska

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. W ten sposób nawiązujemy do najstarszego w chrześcijańskiej ikonografii wizerunku Jezusa, przedstawiającego Go jako pasterza dźwigającego na swoich ramionach owcę, którą jest każdy z nas. Równocześnie ten dzień poświęcony jest modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne.

2. Zbliża się nasza uroczystość związana z Jubileuszem Parafii. Dziś zebranie rodziców kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijnych. Musimy przygotować kościół na tę Uroczystość.

3. Dziś też o godz. 19.00 zebranie Komitetu 25-lecia Parafii.

4. Spotkanie ze starszymi kandydatami do bierzmowania w przyszłą niedzielę o godz. 19.00

5. W ubiegłym tygodniu została przeprowadzona dezynsekcja – tępienie szkodników drewna w podłodze strychu i więźby dachowej przez Zakład. Dezynsekcji w Szczecinie – koszt 4 400 zł.
6. W sobotę 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Począwszy od tego dnia, codziennie będziemy odmawiali Litanię loretańską. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, gorąco zaprasza i wzywa do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny w ramach Fatimskiego Nabożeństwa Wynagradzającego następujące Wspólnoty: Nieustającego Różańca, Żywego Różańca, wszystkich miłośników modlitwy różańcowej.
.
Msze Święte w tym tygodniu:

Poniedziałek , Żuków, 18.00 – Msza Św.
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. - + Kazimierz Krzysztofik, w miesiąc po pogrzebie od uczestników pogrzebu. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Próbna spowiedź.
Odwiedziny chorych od 17.00.
Środa, Żuków , 18.00 – + Jerzy Piotrowski
Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św. Od godz. 16.30 – odwiedziny chorych.
Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. + Wiktoria i Jan z rodziny Gajców.
Od godz. 14.00 – odwiedziny chorych
Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św. + Piotr, Stanisław i Lesław
Lubiatowo, 16.30 – Pierwsza Spowiedź
dzieci pierwsokomunijnych.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 - Żuków, - Intencja Żywego Różańca
9.30 – Lubiatowo – Pierwsza Komunia Święta; modlimy się w intencji dzieci pierwszokomunijnych.
11.30 – Przywodzie - Intencja Żywego Różańca
13.00 - + Stanisław i Zygmunt Urbańscy (imieninowa).

Zapowiedzi:
Maćkowiak Marta, panna, zam. w Żukowie i Dudek Damian, kawaler, zam. w Nowej Dębie zap. 1.

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie:
Lubiatowo
Żuków:
Dziś do nabycia „Niedziela”.
Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”!