IV Niedziela Wielkiego Postu, 03.04.2011 r.

Jednym z wielkich pragnień Jana Pawła II było obudzenie w sercach ludzi wierzących pragnienia świętości. Nazywał świętość właściwą miarą życia chrześcijańskiego. W nowennie niedziel, którą przeżywamy, chcemy, w świetle czytań mszalnych, postawić sobie pytanie o nasze rozumienie świętości, o wysiłek dążenia do ideałów, o odkrycie powołania do świętości, które daje nam Bóg. Rozpoczynając celebrację tej niedzielnej Eucharystii, spójrzmy oczyma wiary na świętego Boga, który jest pośród nas, i uznajmy przed Nim nasze grzechy.

8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 - Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 - Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków: + Jan Laskowski, 23 rocznica

Żuków:
17.00 – Adoracja Najśw. Sakramentu
18.00 – Gorzkie Żale z nauką pasyjną

Włączmy się w głębokie przeżycie Wielkiego Postu przez udział w nabożeństwach wielkopostnych: odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 17.00 – Adoracja Najśw. Sakr. i Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2.Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. Już za tydzień we wtorek 12 kwietnia rozpoczniemy nasze przygotowanie do Świąt z okazją do spowiedzi Świętej. We wtorek Msza Św. z nauką O. Jana Pawła, a w środę spowiedź.

3. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Rozprowadzane są świece wielkanocne Caritasu – do nabycia w zakrystii.

Nowenna Niedziel
Przygotowaniem do Beatyfikacji Jana Pawła II jest nowenna 9 niedziel Celem tej nowenny jest wzmożenie gorliwości w dążeniu do świętości. Polegać to ma na ożywieniu modlitwy rodzinnej oraz pogłębieniu modlitwy osobistej, szczególnie adoracji Najświętszego Sakramentu. W każdą niedzielę Wielkiego Postu w Żukowie od godz. 17.00 – 18.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 G.Ż.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:

Poniedziałek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św.
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św. o Boże błogosławieństwo dla
Rodziny pp. Skawińskich. Od godz. 16.30 – odwiedziny chorych. Od 17.00 – adoracja
Najśw. Sakramentu – modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.
Środa, Żuków, godz. 18.00 Msza Św.
19.00 – Spotkanie Grupy Biblijnej w Domu Parafialnym.
Czwartek, Żuków, 18.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św. + Józef, 9 rocznica, Krystyna i Stanisława Bartczak;
od godz. 16.30 - odwiedziny chorych.
Piątek, Żuków, 18.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Sobota, Żuków 18.00 –Msza Św.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ

8.00 – Żuków: Wiktoria i Jan Gajec
10.00 - Przywodzie: + Teresa Pasznik, 5 rocznica
11.30 - Lubiatowo: + Marianna i Władysław Skwarek
13.00 – Żuków: + Franciszka i Michal

17.00 – Żuków – wystawienie Najśw. Sakr. „Gorzkie Żale”

Zapowiedzi:

1. Nowak Anna, panna, zam. w Lubiatowie i Huszcz Maciej, kawaler, zam. w
Szczecinie – zap. 2
2. Kuśmierz Paweł, kawaler, zam. w Ukiernicy i Zagrodnik Agnieszka, panna, zam. w Koszalinie – zap.2

Dziś przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Japonii.

Przeprowadzamy zbiórkę na kwiaty do Bożego Grobu.

Do nabycia nowy numer „Niedzieli”.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże!