IV Niedziela Zwykła, 30.01.2011 r.

III Niedziela Zwykła, 23 stycznia 2011
Rozpoczęło się kolejne nasze sakramentalne spotkanie z Jezusem Chrystusem. Podczas dzisiejszej liturgii słowa z Jego ust usłyszymy, kto należy do szczęśliwych: błogosławieni ubodzy w duchu, cisi, miłosierni, czystego serca, spragnieni sprawiedliwości i pokoju oraz prześladowani z powodu wiary. W tych słowach przejawia się troska samego Boga o nas i miłość, która dzięki Jego łasce rozleje się w naszych sercach.
Abyśmy godnie i owocnie przeżyli Eucharystię, przeprośmy Boga za nasze grzechy.

8.00 – Żuków: + Bolesław Bażant i Mikołaj Łuczyniec
10.00 - Przywodzie: + Bolesław Bażant
11.30 - Lubiatowo:
13.00 – Żuków: + Wanda Połczyńska, 15 rocznica

1. W środę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Dzieci pierwszokomunijne otrzymają od swoich rodziców świece. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

2. Z inicjatywy Ojca Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św. – w intencji Parafian
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św. – + Józefa, Marianna, Jan i Wiesław Grzelka

Środa, SWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – poświęcenie gromnic.
16.00 – Lubiatowo: + Jan Zych, 13 rocz.
17.15 – Przywodzie: + Stanisław i Pelagia Gral
18,30 – Żukow: + Marianna Pietrzak i Marianna Łodygowska, imieninowa

Czwartek, Żuków, 17.00 – Msza Św. + Stanisław Józef Nowak – w miesiąc po pogrzebie.
Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św. Z okazji I piątku miesiąca wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 16.00
Sobota, Żuków 17.00 – Msza Św. ze ślubem: Dariusz Miżyński i Sylwia Stodulska

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 - Przywodzie: : Intencja Żywego Różańca
11.30 - Lubiatowo: :Intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków: + Leokadia i Stanisław Gudan w rocznicę śmierci.

Do nabycia nowy numer „Niedzieli”.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże