loading...
Zamknij wpis
« Strona glówna

JASEŁKA W ŻUKOWIE

Czas Bożego Narodzenia to szczególny czas w ciągu roku. Jest to czas radości, miłości i pokoju – z takim właśnie przesłaniem dzieci z naszej szkoły wystawiły jasełka bożonarodzeniowe.


Uczniowie piątej klasy PSP w Żukowie, w reżyserii p. Elżbiety Dudy, naszej Kochanej Katechetki, zaprezentowali pierwszy raz przedstawienie w szkole podczas Spotkania Wigilijnego, gdzie jak co roku nasza społeczność: nauczyciele, wychowawcy, pracownicy szkoły, oraz uczniowie spotkali się, aby wspólnie podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Ksiądz Proboszcz przypomniał o znaczeniu i pięknej naszej polskiej tradycji łamania się opłatkiem.
W nowym już roku zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli naszej lokalnej władzy Urzędu Gminy w Przelewicach: Pana Wójta, Pana Przewodniczącego Rady Gminy, Pana Sekretarza, Radnych oraz naszych rodziców na Noworoczne Spotkanie. Do naszej szkoły przyjechały również dzieci ze Szkoły Filialnej w Przywodziu, które nasze spotkanie uświetniły pięknym występem jasełek, w wykonaniu najmłodszych kolegów. Kolejny raz spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej i jeszcze świątecznej atmosferze.
Na zakończenie okresu Bożego Narodzenia jasełka zostały wystawione w kościele parafialnym w Żukowie dla wszystkich parafian. Tegoroczne nasze jasełkowe przedstawienie nie tylko przybliżyło nam tę jedyną, wyjątkową Noc, ale pozwoliło spojrzeć na nasz dzisiejszy świat, na nas samych może trochę jak w krzywym zwierciadle.
Aktorzy spotkali się zarówno podczas występu w szkole jak i w kościele z miłym, ciepłym przyjęciem. Pani Dyrektor i Ksiądz Proboszcz jak zwykle nie zapomnieli o słodkich upominkach dla naszych wytrwałych, młodych aktorów.


Zapraszamy!!!

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Trójcy w Żukowie
Żuków 36, 73 -115 Dolice / tel./fax 91 563 01 90 

Msze święte

Niedziela i święta

8.00 – Żuków 
10.00 – Przywodzie 
11.30 – Lubiatowo
13.00 – Żuków 

 

Spowiedź

 przed Mszą Świętą

WSPÓLNOTY

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Trójcy w Żukowie

Żuków 36, 73 -115 Dolice
tel./fax: 91 563 01 90,
email: kontakt@zukow.eparafia.pl
Profil parafii

Kancelaria czynna
w każdą sobotę

od godz. 10.00 - 12.00
oraz po Mszy Św. w tygodniu w Żukowie.
© 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone