KRÓLOWANIE JEZUSA CHRYSTUSA

W dniach 27 – 28 października 2010 roku w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie, odbyło się, z udziałem Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi,
Seminarium środowisk zaangażowanych w dzieło osobistego, rodzinnego i
społecznego przyjęcia królowania Jezusa Chrystusa w Narodzie Polskim.W pewnym sensie była to kontynuacjaZjazdu, który odbył się w dniach 19 – 20 maja 2010 roku na Jasnej Górze.
Owocem spotkania jest propozycja dokonania w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata aktu osobistego, rodzinnego, parafialnego i diecezjalnego przyjęcia Królowania Jezusa Chrystusa.
Akty te rozumiemy jako przeciwdziałanie coraz wyraźniej postępującemu
procesowi odrzucania Boga z różnych sfer życia osobistego i społecznego.
Wobec coraz powszechniejszego odwracania się od Boga w naszym Narodzie prosimy wiernych i wszystkie wspólnoty w Kościele o podjęcie modlitwy do Boga przez Niepokalane Serce Maryi, które jest drogą do Najświętszego Serca Jej Syna. Niepokalane Serce Matki uczy nas uznania Królowania Jezusa Chrystusa.
Bezpośrednią inspiracją do zorganizowania spotkania stał się Komunikat Konferencji Episkopatu Polski z dnia 29.09.2010 roku, w którym między innymi czytamy: „… Biskupi jednocześnie zwracają uwagę na potrzebę pogłębienia wiary w Jezusa Chrystusa, jako Króla Wszechświata i Pana dziejów”.
Nadszedł też czas, abyśmy wszyscy przeprowadzili rachunek sumieniaco do wypełnienia Ślubów Jasnogórskich: „(…) Aby Polska, była rzeczywistym
Królestwem Jezusa Chrystusa i Maryi”.
Klęknijmy więc wszyscy w naszym Narodzie do wspólnej i pokornej modlitwy: „Matko Boża, Niepokalana Maryjo (…) spraw (…) by moja Rodzina, Parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim. Amen”.

W imieniu uczestników spotkania
o. Jan Paweł - Maciej Bagdzińsk