Niedziela Bożego Miłosierdzia, 1 maja 2011

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 1 maja 2011

Eucharystia jest niewyczerpanym źródłem radości. W okresie Wielkanocy ta radość uwypuklona jest w tekstach liturgicznych i pieśniach. Dzisiaj radujemy się nie tylko ze Święta Miłosierdzia Bożego, ale również z wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II. Radujemy się z Jego beatyfikacji. Radujemy się szczególnie my, Polacy, choć wiemy, że Jan Paweł II jako namiestnik Chrystusa należy do całego Kościoła powszechnego.

NIEDZIELA Miłosierdzia Bożego – Beatyfikacja Jana Pawła II

7.30 - Żuków: intencja Żywego Różańca
8.45 - Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków: + Czesław i Wiesław Pietrzak
18.00 – Lubiatowo: Msza Św. + Marta i Ksawery Mazur

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

2. Dzisiaj wkraczamy też w maryjny maj! Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii, po której będziemy odprawiali tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel.

3. Wyjątkowo w tym roku w poniedziałek, 2 maja, będziemy obchodzili uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wyjątkowo, gdyż w tegorocznym kalendarzu liturgicznym pod datą 23 kwietnia przypadła Wigilia Paschalna Wielkanocy.

4. A zaraz we wtorek, 3 maja, będziemy celebrować uroczystość Maryi – Królowej Polski, Głównej Patronki naszego Narodu. W dniu tym ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:

Poniedziałek, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem majowym; intencja: + Jan Stodulski, 6 rocznica
Wtorek, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI KRÓLOWEJ POLSKI
8.00 - Żuków: + Alicja, Kazimierz Leszczyk
10.00 - Przywodzie: + Jadwiga Piękoś od sąsiadów
11.30 – Lubiatowo: + Stanisława, Władysław, Henryk, Dorota, Jan z rodziny Resiaków
13.00 - Żuków: +Stanisław, Zygmunt i Staniasława
Środa, Wspomnienie Świętego Floriana
W dniu 4 maja br. w Kościele obchodzić będziemy wspomnienie Świętego Floriana Męczennika - patrona strażaków.
Z tej okazji Ksiądz Arcybiskup Metropolita przekazuje wszystkim pracownikom straży pożarnej, ich rodzinom oraz kapelanom strażaków swoją modlitwę
i błogosławieństwo, a także zachęca wszystkich do modlitwy za strażaków, którzy - niosąc innym pomoc i ratunek - często ryzykują swoje zdrowie i życie.”
Jednocześnie życzeniem Księdza Arcybiskupa Metropolity jest, aby podczas
uroczystych Mszy Św. odprawianej w intencji strażaków - o ile oni będą mieli takie życzenie - strażacy mogli przeprowadzić zbiórkę do puszek lub zebrać tacę na
wsparcie rehabilitacji Mirosława Jeremicza z jednostki OSP Chojna, który podczas
działań ratowniczych w październiku 2010 r. stracił nogi. W chwili obecnej jego żona
wraz z rocznym dzieckiem znalazła się w trudnej sytuacji finansowej, gdyż Mirosław był
jedynym żywicielem rodziny.
Żuków, godz. 18.00 Msza Św. - + Irena Lachowska od Krzysztofa, Roberta i Tomasza i Tomasza Potasiaków
Lubiatowo, 19.00 – Msza Św. w intencji strażaków.
Czwartek – Przywodzie, 18.00 – Msza Św. od 16.00 – odwiedziny chorych od 17.00 – 18.00 – adoracja Najśw. Sakr. z okazji pierwszego Czwartku miesiąca – modlitwa o powołania.
Piątek Wielkanocny, Żuków 18.00 – Msza Św. + Irena Lachowska od Urszuli i Danki z rodziną oraz wnuków i prawnuków.
14.30 – odwiedziny chorych; od 17.00 – wystawienie Najśw. Sakr. z okazji Pierwszego piątku miesiąca.

Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św. + Piotr Struzik, miesiąc po pogrzebie.

Do nabycia nowy numer „Niedzieli”.
Intencje w przyszłą niedzielę:

8.00 - Żuków: + Władysława Piątkowska (imieninowa) – od Zdzisława z rodziną od Wnuczków i Haraśnej Ireny
10.00 - Przywodzie: + Stanisław Pawłowski
11.30 – Lubiatowo: + Stanisława i Władysław Nocoń
13.00 – Żuków: + Stanisław Trzoniec (imieninowa), Cecylia i Jan Trzoniec

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże!

.