Niedziela Chrztu Pańskiego, 9 stycznia 2011

Święto Chrztu Pańskiego, 9 stycznia 2011
Dzisiaj, w niedzielę Chrztu Pańskiego, patrzymy na Jezusa, który z pokorą podszedł do Jana Chrzciciela, prosząc go o chrzest. Chrystus Pan przez swoją śmierć i zmartwychwstanie „zanurzył się" w wodzie naszego życia, aby wziąć na siebie nasze grzechy i przywrócić nam radość życia. Wtedy wysłużył nam łaskę zbawienia, która stała się naszym udziałem przez sakrament chrztu świętego.
Chrzest święty jest najwspanialszym darem, ponieważ umożliwia nam wejście w komunię, głęboką relacje i zażyłość z Jezusem, który za nas oddał swoje życie na drzewie krzyża.
Na p w chwili przyjęcia sakramentu chrztu świętego. A za zaniedbywanie przyjaźni z Bogiem przeprośmy go teraz, by móc godnie uczestniczyć w sprawowanych obrzędach.

8.00 – Żuków: + Bolesław Bażant
10.00 - Przywodzie:
11.30 - Lubiatowo: o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku dla rodzin: Obarzanek i Dietrich
13.00 – Żuków: + Jarosław Lelis, 1 rocznica

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godności przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie.
3. W naszej Parafii trwa wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru!

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziałek, 14.00 – Msza Św. Kolęda na Osiedlu Blok 56 B, 56A,48B, 48A.
Wtorek, Żuków, 14.00 – Msza Święta – Kolęda Nr 46 – od p. Ireny Laskowskiej,
45, 43B, 43A, 42
Środa, Żuków, 14.00 – Msza Św. – Kolęda: Blok 39B, 39A, 54, 37, aż do pp. Danuty i Ryszarda Kaczmarków.
Czwartek, Rozpoczęcie KOLĘDY w Przywodziu
14.30 – Msza Św. Od p. Karolkowskiej do Bloku 7A włącznie.
Piątek, Przywodzie, 16.00 – Msza Św. – Kolęd: Blok 7A, 7C, 8,
Sobota, , 10.00 – Kolęda: Nr 18, 17, 16, 12, 13, 14
Msza Św. w Żukowie, godz. 18.00 – o Boże błogosławieństwo w 80 rocznicę urodzin p. Justyny Dołogowskiej od dzieci.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków: + Piotr, Lesław i Stanisław
10.00 - Przywodzie:
11.30 - Lubiatowo: + Maria, Władysława, Jan i Leszek Dembowski
13.00 – Żuków: + Kazimierz, Tadeusz, Maria

Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Miżyński Dariusz Jan, kawaler,
Zam. w Żukowie i StodulskaSylwia, panna, zam w Żukowie, zap. I

W przyszłą niedzielę przy wychodzeniu z kościoła dodatkowa składka z przeznaczeniem na wsparcie POMOCY KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże