Niedziela Dobrego Pasterza, 3 maja 2009

IV Niedziela Dobrego Pasterza, 26.04.2008
Wprowadzenie do Mszy Œwiętej
Zmartwychwstały Jezus, nasz Zbawiciel, jest Dobrym Pasterzem, który zna swoje owce i oddaje za nie własne życie. On zaprasza nas, abyœmy posilali się Jego słowem i Chlebem eucharystycznym - naszym pokarmem na drodze do wiecznoœci. To zaproszenie kieruje do nas przez kapłanów, których powołuje, aby zastępowali Go w Jego pasterskiej posłudze.
Przeżywajšc dziœ Œwiatowy Dzień Modlitw o Powołania obejmijmy modlitwš wszystkich wezwanych do kapłaństwa. Proœmy także o œwiętoœć życia dla kapłanów, a dla nas wszystkich o wiernoœć naszemu życiowemu powołaniu.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca: za dzieci pierwszo-
komunijne i rocznicowe.
10.00 – Przywodzie: Intencja Żywego Różańca: za dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe.
11.30 - Lubiatowo: + Anna Pasternak, 1 rocz.
13.00 - + Andrzej, Stanisław Lachowscy

Msze Œwięte w tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 – Msza Œw. + Marianna Litkowiec
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Œw. + Eugeniusz, Zofia, Jan, Teresa Zajšc i za zmarłych z rodziny Futerskich
Œroda, Żuków, 18.00 – Msza Œw. + Józef, Józef, Zofia Pacholik
Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Œw. int. + Ura Stefania, Marian i Jan
16.30 – odwiedziny chorych
Pištek, Żuków, 18.00 – Msza Œw. - + Zbigniew, Krzysztof Datkiewicz
15.00 – odwiedziny chorych
Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Œw. + o Boże błogosławieństwo dla Bronisławy Łodygowskiej (urodzinowa)

1. Dzisiejszš niedzielę przeżywamy w Koœciele jako Œwiatowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania. Cišgle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójœć przemieniać serca innych, podjšć trudne zadania wobec współczesnego œwiata. Majšc wœród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynšcych z sakramentów œwiętych. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

2. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się dosłyszeć głos Bożego wołania: „PójdŸ za mnš”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwš, delikatnš radš, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeœli któryœ syn czy córka podejmš decyzję o poœwięceniu swego życia dla Boga i bliŸnich. Każdy dar złożony w ręce Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony! Proœmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzšcym się Koœciele w dniu Pięćdziesištnicy.

3. Poczštek i koniec najbliższego tygodnia spinajš dwie piękne klamry. Już jutro, w poniedziałek, 4 maja, obchodzimy przeniesionš z racji przypadajšcej dziœ niedzieli uroczystoœć Najœwiętszej Maryi Panny, Królowej Polski; a 8 maja przypada uroczystoœć œwiętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Dobrze się składa, że właœnie te uroczystoœci łšczymy z Kwartalnymi dniami modlitw o powołania do służby w Koœciele. Maryja jest najlepszš wychowawczyniš powołań kapłańskich, a biskup Stanisław jest wzorem dla tych, którzy kropla po kropli majš oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić i Maryję, i œwiętego Stanisława o wstawiennictwo, aby liczne powołania, budzšce się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i œwięte.

4. Codziennie nabożeństwo majowe o godz. 18.00

Intencje w przyszłš niedzielę:
8.00 – Żuków: + Stanisław Struzik imieninowa)
10.00 – Przywodzie:
11.30 – Lubiatowo: + Zofia i Józef Paszewscy i Helena
13.00 – Żuków: + Wiesław Pietrzak, 11 rocz.

SPRZĽTANIE KOŒCIOŁÓW:
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp.

Na nowy tydzień: „Szczęœć Boże”.