Niedziela Miłosierdzia, 11 kwietnia 2010

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11.04.2010
W dzisiejszą niedzielę oddajemy szczególną cześć miłosierdziu Bożemu. Wiemy, iż Boże miłosierdzie względem ludzi nie jest niczym ograniczone oraz że każdy człowiek znajdzie w nim ratunek, jeśli szczerym sercem zwróci się ku niemu.
Dziękując Panu Bogu za dar Jego miłosierdzia i Jego miłości do nas, równocześnie prośmy, abyśmy naprawdę chcieli i potrafili z tych nieocenionych darów korzystać - dla naszego duchowego dobra i wiecznego zbawienia.

• INTENCJE NIEDZIELNE

• Żuków, 8.00 - + Michał, 8 rocz. i Franciszka, 21 rocz.
• Przywodzie, 10.00 - + Walenty Kozanka i Zofia i Stanisław Kozanka
• Lubiatowo, 11.30 - + Jan i Marianna Pacak
• Żuków, 13.00 - + Sylwester, Władysława, Stanisław z rodziny Turtoniów

• Żuków, 18.00 – w salce parafialnej spotkanie ze starszymi, którzy nie byli jeszcze u bierzmowania, a chcieliby przystąpić 30 maja.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
W koronce do Miłosierdzia Bożego powtarzamy: „miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony z „orbity” Miłosierdzia Bożego. Każdy go potrzebuje tak jak życiodajnej wody. W niedzielę Miłosierdzia Bożego starajmy się wzmocnić codzienne praktykowanie „wyobraźni miłosierdzia”, do czego tak bardzo zachęcał nas papież Jan Paweł II podczas ostatniej pielgrzymki do Polski, w 2002 roku.
• W piątek 16 kwietnia papież Benedykt XVI będzie obchodził 83 urodziny. Pamiętajmy o nim w modlitwie, prośmy Boga o wsparcie dla jego sił duchowych i fizycznych, by cały Kościół czuł jego ojcowską troskę i opiekę.

Msze Święte w tym tygodniu:

Poniedziałek , Żuków, 18.00 – Msza Św. w intencji ofiar Katastrofy Katyńskiej.
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. - + Stanisław Podkowa, 11 rocz.
Środa, Żuków , 18.00 – + Stanisław Kadłubek, 17 rocz. Anna, Piotr, Klaus, Dariusz i Patryk
Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św. + Rudolf Szaper

Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. + Cecylia i Jan, Eleonora i Stanisław, Jan z rodziny
Trzoniec.
Sobota, Lubiatowo, 16.00 – Msza Św. ze ślubem Aldony Grygorcewicz i Rafała Zielińskiego

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 - Żuków, o Boże błogosławieństwo dla Ireny Laskowskiej w 83 rocznicę urodzin oraz o Bożą opiekę i łaskę zdrowia dla Kacpra Urbańskiego w 2-gą rocznicę urodzin.
10.00 – Przywodzie, o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny Hinców
11.30 – Lubiatowo o Boże błogosławieństwo dla Andrzeja i Wiesławy Emanowicz z okazji 30 rocznicy ślubu.
13.00 - + Jan Agnieszka Kusiak i Eugeniusz Zofia Sztandera.
Zapowiedzi:
Kapela Jan Paweł, kawaler, zam w Żukowie i Sobieszkoda Marta, panna, zam. Giżyn zap. I

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie:
Lubiatowo
Żuków:

Dziś do nabycia „Niedziela”

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”!