Światowy Dzień Chorego, 11 lutego 2007

VI NIEDZIELA ROKU, 11 lutego 2007
Wprowadzenie do Liturgii
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CHOREGO
W dniu 11 lutego, kiedy Kościół wspomina w liturgii Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes, obchodzimy 15 Światowy Dzień Chorego. W tym roku myślimy z troską o nieuleczalnie chorych. W Orędziu, przeznaczonym na ten dzień, Ojciec święty Benedykt XVI pisze, że świadomy cierpień tak wielu ludzi pragnie „pochylić się nad losem nieuleczalnie chorych w naszym świecie i dodawać odwagi wspólnotom chrześcijańskim, w wysiłku dawania świadectwa czułości i miłosierdzia naszego Pana”. Razem z Ojcem świętym pochylmy się nad naszymi braćmi i siostrami, którzy przechodzą przez ostatnią próbę i przyjmijmy moc Ducha Świętego, który daje odwagę, aby w takiej chwili nie opuszczać najbardziej potrzebującego człowieka.

Intencje: 8.00 – Żuków: + Piotr Kolec, Lesław i Stanisław Szagańscy
10.00 - Przywodzie: + Teofil Karolkowski
11.30 - Lubiatowo: + Leszek Dembowski, 2 rocz. Anna, Szczepan I Jan Zych.

13.00 – Żuków: + Wanda Połczyńska, 11 rocz.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św.
Wtorek, Lubatowo, 17.00 – Msza Św. Int. + Kazimiera Kucharska.
Środa, Żuków, 17.00 – Msza Św. z nowenną do MBN.Pomocy.
Od czwartku do soboty włącznie nie będzie Mszy Św.
Zapowiedzi:
Łukasz Fedorowicz, kawaler, zam. w Pomietowie, par. Dolice i
Anna Kurkowiak, panna zam. w Lubiakowie zap. II.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁÓW:
Przywodzie: pp. Pałka Barbara i Onisk Małgorzata
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp. Stęplowska Beata i Struzik Halina

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków: + Zofia i Władysław Jaworscy
10.00 - Przywodzie: -
11.30 - Lubiatowo: + Jan Pijewski, 6 rocz.
13.00 – Żuków: + Józef Król, 4 rocznica.

Dziś do nabycia nowy numer NIEDZIELI Światowy Dzień Chorego, Kanonizacja Jana Pawła II, KGB stworzyło czarną legendę Piusa XII,, Lustracja: czy i jaka ma być? Świadectwo kard. Stanisława Dziwisz, Jaka jest służba zdrowia, Cierpienia nie trzeba szukać, Kościół naśladuje miłosiernego Samarytanina, Dotknięci cudem, rozwody – smutny rekord, Chrześcijanin tańczy, Strasznie był ciekaw świata, program telewizyjny.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże!"

Odpust zupełny dla chorych i osób im posługującym
W Watykanie opublikowano dekret Penitencjarii Apostolskiej o odpustach, których Benedykt XVI udzielił w związku z obchodzonym w najbliższą niedzielę 11 lutego XV Światowym Dniem Chorego. Jest on w tym roku w sposób szczególny poświęcony osobom nieuleczalnie i terminalnie chorym.
Odpust zupełny otrzymuje się pod zwykłymi warunkami. Są nimi spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się z przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można uzyskać uczestnicząc 11 lutego w głównych uroczystościach Dnia Chorego w stolicy Korei – Seulu lub w nabożeństwach odprawianych z tej okazji w innych miejscach wyznaczonych przez władze kościelne. Kto z powodu przynajmniej kilkugodzinnej opieki nad chorymi w szpitalu czy domu nie może w tym dniu wziąć udziału w takim nabożeństwie, również będzie mógł otrzymać odpust zupełny. Konieczne są odpowiednia dyspozycja ducha i chęć spełnienia innych warunków odpustu. Tak samo osoby, które z powodu choroby, wieku czy innych tego rodzaju przyczyn nie będą mogły uczestniczyć we wspomnianych nabożeństwach, mogą uzyskać odpust zupełny. Konieczna jest modlitwa za chorych, ofiarowanie Bogu swych cierpień oraz gotowość spełnienia innych warunków, gdy tylko to będzie możliwe.

Dekret Penitencjarii Apostolskiej dotyczy też odpustów cząstkowych, których Ojciec Święty udziela z okazji Dnia Chorego. Od 9 do 11 lutego mogą je uzyskiwać wszyscy wierni, ilekroć ze skruchą w sercu modlić się będą za chorych.