Œwięto Najœwiętszej Rodziny, 28.12.2008 r.

ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY, 28.12.2008
W radosnym czasie Bożego Narodzenia obchodzimy dziś w liturgii Święto Najświętszej Rodziny. To w Niej Dziecię Jezus rosło i nabierało mocy, napełniając się mądrościšą a łaska Boża spoczywała na Nim" (Łk 2,40).
Wpatrując się w ten wzór Świętej Rodziny, pragniemy w czasie tej Eucharystii modlić się za rodziny w naszej parafii, w ojczyźnie, na świecie. Prośmy, by z radością przyjmowały każde ludzkie życie; by stawały się środowiskiem wszechstronnego rozwoju człowieka; by otwierały się na dar życia Bożego i stawały się Bogiem silne.
Za to, że nie zawsze otwieramy swe serca na Bożą łaskę, że nie współpracujemy z nią, przeprośmy teraz, byśmy mogli godnie uczestniczyć w tej Najświętszej Ofierze.

INTENCJE NIEDZIELNE

8.00 – Żuków - + Eugeniusz, Stefan, Józef, Małgorzata Gralakowie
10.00 - Przywodzie: + Gral Pelagia
11.30 – Lubiatowo: za zmarłych z rodziny Balceraków i Zajšców
13.00 – Żuków: + Władysława i Sylwester Turtoń i Zofia i Wacław Ryfa.
Dziœ o godz. 17.00 – „Opłatek” Stowarzyszenia „U Pana Boga za piecem”, Caritasu i Rady Duszpasterskiej w Sali parafialnej - Żuków.
K O L Ę D A
Od jutra rozpocznę odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędš. Pragnę odwiedzić, aby zanieœć do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radoœciach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU
Poniedziałek, Żuków, 18.00 – Msza Œw. w intencji + Czesława Miœ
Wtorek, Lubiatowo, 10.00 – MszaŒw - + Eugeniusz Zajšc z okazji imienin.
Œroda, Lubiatowo, 9.00 – Msza Œw. - + Feliksa, Adam Wełpa, Antoni,
Władysława, Jan Kubiccy.
W ostatni dzień roku kalendarzowego 2008, liturgiczne wspomnienie œw. Sylwestra. Żuków, 18.00 – Msza Œw. na zakończenie starego roku – Opłatek Kół
Żywego Różańca w Domu Parafialnym.
Mszę Œwiętš połšczymy z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym, podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregoœmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejœcia od miłoœci. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszš Ojczyznš.
Czwartek, 1 stycznia 2009 r.
Œwiętej Bożej Rodzicielki Maryi
w pierwszy dzień nowego roku i jeszcze w oktawie Bożego Narodzenia, w liturgii celebrujemy uroczystoœć Œwiętej Bożej Rodzicielki. Ta maryjna uroczystoœć należy do tak zwanych œwišt nakazanych. Zobowišzuje nas więc do udziału w œwištecznej Eucharystii. Wpatrzeni w Maryję – Królowš Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na œwiecie. Za publiczne odmówienie lub odœpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdŸ” można również uzyskać odpust zupełny.
8.00 – Żuków – Msza Œw. - + Janina Madejska.
10.00 – Przywodzie – Msza Œw. –
11.30 – Lubiatowo – Msza Œw. –
13.00 – Żuków – Msza Œw.: + Helena Kaniewicz, 11 rocz.
Pištek, pierwszy pištek miesišca, Żuków, 9.00 – Msza Œw. –
Int. + Kazimierz Zdunek.
Sobota, Lubiatowo, 9.00 – Msza Œw. na zakończenie kolędy.

INTENCJE W PRZYSZŁĽ NIEDZIELĘ

8.00 – Żuków – Intencja Żywego Różańca: o uœwięcenie rodzin.
10.00 - Przywodzie: - Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków: O Boże błogosławieństwo z okazji 70 urodzin p. Zbigniewa Pawluka.
SPRZĽTANIE KOŒCIOŁÓW
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: Kapela Lucyna i Komorowska Bernadeta.

Zapowiedzi:
Nowacka Magdalena, panna, zam w Lubiatowie i Adamiak Łukasz, kawaler, zam. w Szczecinie
Zap. I
Mamczak Janusz Marek, kawaler, zam. w Ukiernicy i Maj Joanna, panna, zam. Żalęcino –
Zap. I

Na nowy tydzień: „Szczęœć Boże”!