Święto Najświętszej Rodziny, 31.12.2017 r.

Patrzymy dziś na Świętą Rodzinę – niby taką jak każda rodzina na świecie, ale jednak bardzo niezwykłą. Niezwykłą, bo Jej członkiem został Bóg. I także jeśli my będziemy Boga zapraszać do naszych rodzin, będą się one stawały coraz bardziej niezwykłe. Teraz jako rodzina eucharystyczna przeprośmy jednak za nasze grzechy i błagajmy Pana o miłosierdzie.

Intencje niedzielne:
8.00 – Żuków –
10.00 – Przywodzie – O zdrowie dla córki
11.30 – Lubiatowo - + Wiesław Grzelka, 21
13.00 – Żuków - + Damian Piątkowski
Ogłoszenia duszpasterskie

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o godz. 17.00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
4. Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata.

6. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli.
7. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

8. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia
Msze Święte w tygodniu:
Poniedziałek, 1 stycznia 2018 – Uroczystość Świętej Bożej rodzicielki Maryi
Z wiarą i nadzieją rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy. U jego progu zwracamy się do boga, który jest Panem czasuów, prosząc o Jego światło i potrzebne łaski, byśmy dar czasu mądrze i odpowiedzialnie wykorzystali. Wraz z całym Kościołem kierujemy nasz wzrok w stronę Świętej Bożej Rodzicielki i Jej zawierzamy nasze plany i nadzieje.
10.00 – Przywodzie - + Krzysztof Mroczkowski w miesiąc po pogrzebie od uczestników jego pogrzebu.

11.30 – Lubiatowo - + Krzysztof Kurkowiak, 2

13.00 – Żuków -

Wtorek, Lubiatowo, 14.00 - Msza Św. na rozpoczęcie kolędy na Osiedlu od pp.
Górnych do pp. Obarzanek Dietrich

Środa, Żuków, 17.00 – Msza Św.

Czwartek, Lubiatowo, 14.00 – Msza Św. Kolęda na Osiedlu od pp. Skawrek 35 B
pp. Biskup 30.

Piątek, Lubiatowo, 14.00. – Msza Św. Kolęda od pp. Kupisz, Paszewscy, Banasiewicz do p. Krystyny Mazur

Sobota, UROCZYSTOŚĆ TRZECH KRÓLI
Uroczystość Objawienia Pańskiego prowadzi nas ku początkom naszej wiary. Kiedyś bowiem wszyscy – tak jak Mędrcy ze Wschodu – byliśmy poganami nieznającymi prawdziwego Boga i prawdziwej wiary. Ci jednak, kiedy spotkali Jezusa, uznali w Nim prawdziwego Króla i Zbawiciela. Naśladujmy postawę Mędrców, oddając hołd naszemu Zbawicielowi.

10.00 – Przywodzie – Msza Św. + Grzegorz Kośmider, 1
11.30 – Lubiatowo – Msza Św. + Antoni Gajos
13.00 – Żuków -
Dziś dzieci ze szkoły w Żukowie wystawią jasełka bożonarodzeniowe w naszych kościołach.
INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
8.00 – Żuków:
10.00 – Przywodzie: o Boże błogosławieństwo dla Kacpra Gajewskiego
z okazji 18 urodzin – od rodziców
11.30 – Lubiatowo: + Henryk i Marian Kulis
13.00 - Żuków: + Zofia Kubicka, 14 – od wnuczek i prawnuczki

Do nabycia nowy numer: „Niedzieli”
Na nowy tydzień „Szczęść Boże