Tydzień Miłosierdzia, 04.10.2010

27 niedziela zwykła, rok B, 04.10.2009
Wprowadzenie do Mszy Œwiętej
W dzisiejszš niedzielę rozpoczynamy 65. Tydzień Miłosierdzia, który przypomina nam o tym, byœmy otoczyli troskš życie. Jest ono darem Bożym i zadaniem.
Coniedzielna Eucharystia, sprawowana w parafii, jako wspólnocie dzieci Bożych, umożliwia nam spotkanie z odwiecznym Słowem, Synem Bożym, który zawiera w sobie pełnię życia (por. J 3, 14; 11, 25; 17, 2). To On jest ródłem i Dawcš wszelkiego życia, i tylko z Nim człowiek może nadać sens swojej egzystencji. Tam, gdzie człowiek czuje się panem życia swojego i innych, tam nigdy nie zazna pokoju, nie zawišże wspólnoty, podepcze dar darmo dany, przekreœli miłoœć Boga.
Dar życia winniœmy pielęgnować, strzec i rozwijać jak najcenniejszy kamień, który poddajšc się szlifowaniu rękom rzemieœlnika, stanie się drogocennym diamentem. Stajšc w pokorze serca, proœmy Chrystusa, by nasze życie, umacniane Jego Słowem i przyjmowanš Komuniš œw, coraz bardziej przypominało Jego ziemskš drogę, byœmy w wiecznoœci zasłużyli na pełnię życia w Bogu.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca: o Boże błogosławieństwo w rodzinach.
10.00 –Przywodzie: o Boże błogosławieństwo w rodzinach.
11.30 – Lubiatowo: o Boże błogosławieństwo w rodzinach.
13.00 – Żuków: O Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla Feliksa Sikory z
okazji 81 urodzin.
17.00 – Nabożeństwo różańcowe
19.30 – Zebranie organizacyjne Komitetu obchodów 25-lecia Parafii w Domu Parafialnym.

Msze Œwięte w Tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 18.00 Msza Œwięta – + Jerzy Kucharski od siostry
Danuty z rodzinš.
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 Msza Œw. - + Józefa, Antoni i Franciszka Balcerak
Spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Œroda, Żukow, 18.00 – Msza Œw. – + Jerzy Kucharski od bratowej z rodzinš;
spotklanie z rodzicami dzieci Pierwszokomunijnych.
Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Œw. - + Weronika Staruch, 9 rocz.
Spotkanie z kandydatami do bierzmowania
Pištek, Żuków, 18.00 –- Msza Œw., + Jerzy Kucharski od córki brata z rodzinš.
Spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Œw. – Intencja dziękczynna za powrót do zdrowia Joanny Eret Sobierajskiej

Pragnę bardzo goršco i serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy złożyli ofiary z okazji dożynek na opał.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.
1. Dziœ pierwsza niedziela paŸdziernika. W koœciołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliœmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, bioršc do ršk różaniec, proœmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego œwiata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Œwiętej połšczonej z tym nabożeństwem. A tych, którym trudniej dotrzeć na liturgię, prosimy o odmawianie różańca w domach. Sługa Boży Jan Paweł II w liœcie apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za poœrednictwem różańca wierzšcy czerpie obfitoœć łaski, otrzymujšc jš niejako wprost z ršk Matki Odkupiciela” .

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej częœci różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób cišgły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Koœciół obdarzyć. W niedziele i œrody odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i pištki – bolesne, w czwartki – tajemnice œwiatła.

3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najœwiętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w œrodę, 7 paŸdziernika.

4. W Koœciele rozpoczynamy dziœ kolejny Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy, że miłosierdzie ma być stałym elementem naszej chrzeœcijańskiej postawy wobec drugiego człowieka, zewnętrznym wyrazem naszej wiary. Przynagleni darem Bożej miłosiernej miłoœci, każdego dnia powinniœmy oddawać życie braciom, powinniœmy stawać się œwiadkami miłosierdzia w dzisiejszym œwiecie.

4. Dziœ do nabycia nowy numer NIEDZIELI.
Niedziela telewizyjna.

Intencje w przyszłš niedzielę:

8.00 – Żuków: + Józef Pacholik
10.00 –Przywodzie: + Irena Majsterek, 1 rocz. i za zmarłych z rodzi Stankiewiczów
11.30 – Lubiatowo: + Jan Kondratiuk i Stefan i Anna Kondratiuk.
13.00 - Żuków: + Klaus Kadłubek, 2 rocz.
SPRZĽTANIE KOŒCIOŁÓW:
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp.

Do stanu małżeńskiego przygotowujš się:
Paulina Agata Komorowska, panna, zam w Żukowie i Błażej Kazimierz Papaj, zam. Myœliborki, par. Brzesko – zap. 2.
Dziœ przy wychodzeniu z koœcioła zbiórka na Caritas z okazji Tygodnia Miłosierdzia.

W przyszłš niedzielę przeżywać będziemy Dzień Papieski ze zbiórkš na DZIEŁO TRZECIEGO TYSIĽCLECIA.

Na nowy tydzień „Szczęœć Boże!