UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ - ODPUST PARAFIALNY W ŻUKOWIE

TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 11 czerwca 2006
ODPUST PARAFIALNY

W naszej pielgrzymce drogami wiary dziękujemy dziś Bogu za objawienie nam prawdy o Nim samym, tej mianowicie, że jest Trójcą Osób. Przypomina o tym każdy krzyż uczyniony ze słowami: „w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, tymi samymi, które przekazał sam Chrystus w chwili wniebowstąpienia. Za to wszystko Bogu niech będą dzięki.
Intencje: Żuków, 8.00 - + Stanisław i Andrzej Lachowscy.
Przywodzie, 10.00 - + Marian Pawłowski, 2 rocznica.
                         Lubiatowo, 11.30 – o Boże błogosławieństwo i zdrowie Mateusza Banasiewicz z okazji chrztu.
                             Żuków, 18.00 – o błogosławieństwo Trójcy Świętej dla całej parafii.

W najbliższy czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO.
Z Chrystusem utajonym w Najść. Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji po drogach naszej całej parafii. Dziękować będziemy za dar Eucharystii i prosić o błogosławieństwo, pokój dla Kościoła, naszej Ojczyzny i naszego narodu.
LUBIATOWO, 9.00 – Msza Św. z procesją po wiosce.
ŻUKÓW, 11.30 – Msza Św. z procesją. Int. + Henryka i Tadeusz Pawlak.
Ołtarze przygotowują: 1 – Karsko: dzieci i rodzice pierwszokomunijni i rocznicowi, 2. ppFiłki – Matki Różańcowe, 3. pp. Kowalscy – Ukiernica, 4. Dom Parafialny – kandydaci do bierzmowania kl. I.
PRZYWODZIE, 15.00 – Msza Św. z procesją. Int. + Ferdynand Kaczor, 4 rocz.
Ołtarze przygotowują: 1 – dzieci i rodzice pierwszokomunijni, 2. kandydaci do bierzmowania kl III,
3. Dzieci i rodzice rocznicowi, 4 – Matki Różańcowe.
MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziałek, 18.00 – Żuków, Piątek, 18.00 – Żuków, Int. O Błogosławieństwo
Wtorek, 20.00 – Lubiatowo – Msza Św. z na- Boże dla Krystyny Król z o.
bożeństwem fatimskim (świece). urodzin – od dzieci z rodzinami.
Środa, 18.00 - Żuków
Sobota, 18.00, Żuków – Int. + Weronika, Jan i Jerzy Wudz
ZAPOWIEDZI:
1. Jarosz Andrzej, kawaler, zam. Warnice i Orlikowska Katarzyna, panna zam. w Ukiernicy, zap. 2.
Benka Waldemar, kawaler, zam. Żuków i Smolak Joanna, panna, zam. Lucin, zap. 1
ZMARLI:
1. Ś.p. Eugenia Karasiewicz z Żukowa

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁÓW:
Przywodzie: pp. Pawłowska Lucyna i Klimaszewska Agata.
Lubiatowo: pp. Grzybowiska Izabela i Nowak Stanisława
Żuków: pp. Agnieszka Połczyńska i Małgorzata Dondalska

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków: + Józef Pacholik
10.00 - Przywodzie: + Czesław Lewandowski, 20 rocznica
11.30 - Lubiatowo: + Eugeniusz, Zofia, Jan Zając.

13.00 – Żuków: + Alfreda Kuzawińska i Stefania Sienkiewicz od córek i siostry
Bożeny wraz z rodziną.

Dziś przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na KUL i Wydział Teologiczny US
CARITAS
ARCHIDIECEZJI SZCZECIŃSKO-KAMIEŃSKIEJ

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wzorem lat poprzednich przystępuje do
organizacji wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin wielodzietnych, ubogich, zagrożonych patologią. Program pod hasłem „LATO 2006" stanowi jedyną szansę wyjazdu dla tej grupy dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić odpowiednich warunków wypoczynku. W bieżącym roku na koloniach i półkoloniach zgromadzimy około 800 dzieci z naszej Archidiecezji. Jest to konieczne wobec narastającej biedy naszego społeczeństwa. Pogram ten może być realizowany dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, a szczególnie członków Parafialnych Zespołów Caritas.
Kwesta przykościelna jest podstawowym źródłem finansowania naszej akcji. Dlatego w przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona kwesta przy wychodzeniu z kościoła 18.06.2006 r. Prosimy o przekazanie zebranych kwot na konto lub bezpośrednio do biura Caritas.
WSPIERAJĄC CARITAS POMAGASZ UBOGIM

Podziękowania:
Serdeczne podziękowanie paniom: Danucie Karczmarek i Irenie Ryfie za przygotowanie kościoła na dzisiejszy odpust.
Szczególnie jestem wdzięczny Michałowi Szuplakowi i Patrykowi Obuchowskiemu za ścięcie trawy. Serdeczne „Bóg zapłać” Krystianowi Stalingerowi za prace organizacyjne i ministrantom za służbę i pomoc przy dekoracjach.

Dziś do nabycia nowy numer NIEDZIELI:
Szczególnie polecam: Etapy podróży apostolskiej do Polski, Nasz Papież, 1000 lat Świętego Krzyża,
Najpiękniejszy tydzień w życiu, trwajcie mocni w wierze, Duchowa homeopatia, Papieski pociąg „Totus tubus”

NA NOWY TYDZIEŃ: „SZCZĘŚĆ BOŻE!”