UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ, 19 CZERWCA 2011

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 19.06.2011 r.
Przezywana dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej jest liturgiczną celebracją prawdy wiary, którą Kościół wyznaje i którą żyje przez cały czas swego istnienia. Jest nią prawda o Jedynym Bogu, który jest obecny w trzech równych sobie i jednocześnie różnych osobach. Prawda, którą objawił nam Jezus - wcielony Syn Boży, posłany przez Ojca, aby w mocy Ducha Świętego pouczyć nas o życiu i istocie Trójjedynego Boga.
Dzisiejsze Święto przeżywamy jako nasz Odpust Parafialny z zakończeniem Misji Świętych. Prośmy na początku tej Mszy Świętej Trójjedynego Boga, aby oczyścił nasze serca i przygotował je na przyjęcie darów eucharystycznych.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE
Żuków 8.00 – + Damian Piątkowski
Przywodzie 10.00 - + Ferdynand Kaczor, 9 rocz.
Lubiatowo 11.30 – Jan, Cecylia i Józef Pijewscy
ŻUKÓW 13.00 – w intencji parafian
Dziś od godz. 9.00 – 13.00 adoracja Najśw. Sakr. – polecajmy Trójcy Przenajświętszej tych, którzy wzgardzili Łaską Bożą tak obficie rozlewającą się podczas Misji Świętych.
Kończymy adorację nabożeństwem czerwcowym. Po Mszy Św. procesja wokół kościola.

Intencje w tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 - Msza Św. z nabożeństwem czerwcowym;
+ Weronika, Jan, Jerzy Wudz
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 - Msza Św. z nabożeństwem; o uratowanie syna.
Środa, Żuków, 15.00 – Msza Św. z nabożeństwem
Czwartek, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁAI KRWI CHRYSTUSA
9.00 – Msza Św. w Przywodziu z procesją do 4 ołtarzy;
+ Janina Stankiewicz
11.00 – Żuków – o duchowe owoce Misji Świętych.
15.00 – Lubiatowo: Msza Św.; + Stanisława i Aleksy Biernaccy
Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. + Jan Władysław Haraśny (imieninowa)

Sobota, Żuków, 18.00 – + Eugenia Stefaniak – w miesiąc po pogrzebie od uczestników
pogrzebu
Niedziela Żuków 8.00 – + Józef Pacholik
Przywodzie 10.00 - + Teofil Karolkowski, rocznica
Lubiatowo 11.30 – za zmarłych Piotra Pełecha i Jana Pasternaka
Żuków 13.00 - + Stefania, Michał i Jarosław

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

2. W najbliższy czwartek, 23 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Bożego Ciała. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów przejdziemy przez nasze wioski. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej parafii. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
Ołtarze w Żukowie: 1. Karsko nr 4 – przygotowują mieszkańcy Karska
2. Na schodach Plebanii – matki różańcowe i młodzież bierzmowana.
3. Na schodach p. Kowalskiej – Ukiernica
4. Osiedle – blok 56
Przywodzie: 1.
2.
3.
4.
3. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będzie w piątek po wieczornej Mszy Św. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

4. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
5.Podczas Misji nie były zbierane ofiary na tacę dlatego też dziś wszystkie zebrane ofiary są przeznaczone dla Ojca Sylwestra, który przez cały tydzień posługiwał w naszej parafii – bądźmy hojni.
Zapowiedzi:
Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:
Zbigniew Kondratiuk, kawaler, zam. w Lubiatowie i Agnieszka Radka, panna, zam. w Lubiatowie, zap. I.

Podziękowanie:
Pragnę wyrazić serdeczną wdzięczność Ojcu Sylwestrowi Haśnikowi za trud i poświęcenie związane z przeprowadzeniem Misji Świętych w naszej parafii. Misje to wielki dar Trójcy Przenajświętszej, nam dany, abyśmy pogłębili swoją wiarę i miłość do Boga i bliźnich przez pokutę i Eucharystię. Temu celowi służyły: proklamacja Słowa Bożego, para liturgie i misteria. Parafianie mieli okazję po raz pierwszy uczestniczyć liturgii odnowienia chrztu Św., uzdrowienia i uwolnienia z niemocy fizycznej i duchowej, w nabożeństwie przeproszenia i wybaczenia grzechów. Posługa kapłańska Czcigodnego Ojca ubogaciła tych parafian, którzy zechcieli skorzystać z tego bogactwa Kościoła.
Serdecznie zapraszamy Ojca na odnowienie Misji Świętych w przyszłym roku. Życzymy dobrego zdrowia i duchowej radości w uwalnianiu wiernych ze złych mocy.

Do nabycia nowy numer: „Niedzieli”
Na nowy tydzień „Szczęść Boże!”