Uroczystość Trójcy Świętej - Jubileusz Parafii

Uroczystość Trójcy Świętej – 30.05.2010
Zgromadzeni na sprawowaniu Najświętszej Ofiary obchodzimy dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jedyny Bóg w Trójcy osób Bożych to głęboko tajemnicza rzeczywistość, z której wypływa wszystko, co nas otacza. W Trójcy Świętej ma swe źródło miłość, która stwarza, i miłość, która zbawia.
Wsłuchajmy się z wiarą w słowo Boże, które przybliża nam tajemnicę Trójcy Przenajświętszej. Trójjedyny Bóg jest początkiem i celem wszystkiego. W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy. On jest miłością, która powołała nas do istnienia, i która jest naszym ostatecznym przeznaczeniem. Niech Eucharystia umocni nas do bycia na co dzień świadkami tej właśnie miłości.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Haliny i Eugeniusza Struzików z okazji 20-lecia ślubu.
10.00 – Przywodzie: + Walentyna Pietkiewicz, 7 rocz.
11.30 – Lubiatowo: + Krystyna i Ignacy Sztandera

18.00 –Żuków: Uroczysta Msza Święta koncelebrowana z udzieniem Sakramentu Bierzmowania przez Ks. Bpa MB Kruszyłowicza
Agapa dla wszystkich

Msze Święte w tym tygodniu:
Poniedziałek , Żuków, 18.00 - Msza Św.

Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. – Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Agnieszki i Zbigniewa Kupiszów z okazji 20-lecia małżeństwa.
Środa, Żuków , 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem do NS Pana Jezusa.
Najświętszego ciała i Krwi Chrystusa, czwartek, 3 czerwca
Przywodzie, 8.00 – Msza Św. z procesja: + z rodziny Lewandowskich: Damazy, Agnieszka i Czesław
Żuków, 10.00 – Msza Św. z procesją
Lubiatowo, 15.00 – Msza Św. z procesją: + Antoni Balcerak Józefa Franciszek
Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św.:dziękczynna
Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św. + Gerhard, Ilgarda, Piotr, Marianna.

1. Choć uroczystość Trójcy Przenajświętszej nie należy już do okresu wielkanocnego, to jednak jest jego istotnym dopowiedzeniem. Cała działalność Jezusa, zakończona Jego Zmartwychwstaniem i zesłaniem Ducha Świętego, była objawieniem tajemnicy Boga w Trójcy Jedynego. Dziś dziękujemy Bogu, że pozwolił nam tę tajemnicę poznać.
2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego pierwsza niedziela czerwca jest obchodzona jako dzień dziękczynienia. Chcemy przez to uczyć się postawy wdzięczności dla Opatrzności Bożej za troskliwą opiekę nad nami. Przy wychodzeniu z kościoła będzie dodatkowa zbiórka na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
3. We wtorek rozpoczniemy czerwiec, miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Potrzebę tej czci przekazał sam Jezus francuskiej zakonnicy świętej Małgorzacie Marii Alacoque. Przyjmijmy to zaproszenie Jezusa i włączmy się we wspólne uwielbienie Bożego Serca przez codzienne odmawianie Litanii do Serca Pana Jezusa.
4. W czwartek, 3 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Ze wszystkich kościołów w Polsce wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Przygotujmy odpowiednie dekoracje naszych domów, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia.
5. W piątek, 4 czerwca, będziemy przeżywali kolejny pierwszy piątek miesiąca, dzień Komunii przebłagalnej za wszystkie grzechy, którymi świat rani Boże Serce.
6. W sobotę, 5 czerwca, przypada pierwsza sobota miesiąca, poświęcona szczególnej modlitwie do Matki Najświętszej.

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: W intencji Miłosza Włodarczyka z okazji chrztu.
13.00 – Żuków: + Weronika Stankiewicz, 12 rocz., Władysław Wadkowski, 9 rocz.

Dziś przy wychodzeniu z kościoła jest przeprowadzana zbiórka na powodzian. Bądźmy hojni wobec tych, którzy stracili w wyniku tego kataklizmu tak wiele.

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie:
Lubiatowo
Żuków:
Dziś do nabycia „Niedziela”.