Uroczystość Wnieowstąpienia, 05.VI.2011 r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 05.VI. 2011

Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

8.00 - Żuków: + Intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie: + Teresa, 20 rocznica i Barbara, 10 rocz.
11.30 – Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków: o błogosławieństwo Boże dla Huberta Urbaniaka z okazji 18 urodzin

18.00 – nabożeństwo CZERWCOWE

Ogłoszenia duszpasterski.
1. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza arcybiskupa Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w Niebie za dar Odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

2. Wpatrzeni w kochające Serce Pana Jezusa, modlitewnie oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego w Dzień Zielonych Świąt. Z codziennym czerwcowym nabożeństwem o godz. 18.00 łączymy także nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się licznie w tę modlitwę, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

3. W poniedziałek, 6 czerwca, przypada 1. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego nowego polskiego Błogosławionego będziemy prosić o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym Narodem.

4. W przyszłą niedzielę, 12 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 11 czerwca.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:

Poniedziałek,Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem CZERWCOWYM + Klaus Kadłubek. Test kompetencyjny dla k.do B.
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem czerwcowym;
Spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.
Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem;
Po Mszy Św. Spotkanie z bierzmowanymi z p. Marią.
Czwartek – Przywodzie, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem; + Józef, Zofia Nowak;
Po Mszy Św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania Kl. II i III.Test kompetencyjny.
Test kompetencyjny.
Piątek, Żuków 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem czerwcowym dla bierzmowanych.
I świadków, Próba generalna.

Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św. o Boże błogosławieństwo dla p. Teresy Momot W 73 rocznicę urodzin.

Do nabycia nowy numer: „Niedzieli”

Dziś przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na Świątynię Bożej
Opatrzności w Warszawie.

Intencje w przyszłą niedzielę:

8.00 - Żuków: + Intencja Żywego Różańca
10.00 - Przywodzie: + Teresa, 20 rocznica i Barbara, 10 rocz.
11.30 – Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca

Zaproszenie od Misjonarzy dla nieobecnych w kościele!

Do nabycia nowy numer „Niedzieli”.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże!