V NIEDZIELA ROKU - B

Wprowadzenie do liturgii na V niedzielę zwykłą B, 2006.

Jezus Chrystus gromadzi nas dziś wokół swego ołtarza, by karmić nas Słowem Bożym oraz swoim Ciałem i Krwią. Jak Hiob, bohater pierwszego czytania, przedstawmy Panu Bogu nasze cierpienia, troski, zmartwienia. Wszystko, co nas boli i rani. Bo On leczy złamanych na duchu, opatruje ich rany i dźwiga pokornych. Pan słyszy naszą modlitwę i spełnia prośby zanoszone z ufnością i wiarą. Ewangelia nie kłamie, gdy mówi, że Jezus „uzdrowił wielu dotkniętych różnymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił”..

INTENCJE MSZALNE , 5 lutego 2006 r.
8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca: za chorych, aby umieli swoje cierpienia łączyć z cierpieniami Chrystusa.
10.00 – Przywodzie: Intencja Żywego Różańca.
11.30 – Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca.
13.00 – Żuków: Gralak Józef, Małgorzata i Pelagia.
Dzisiaj: *można nabyć prasę katolicką: tygodnik Niedziela, w tym numerze polecam następujące artykuły: Prezydent u Ojca Świętego; o Cudach Papieża Jana Pawła II; Czekam na męża do ślubu; Życie jest reżyserią Pana Boga – Ks. Jan Twardowski; O rety! Czemu nasz ksiądz się ożenił…Co słychać w mediach publicznych..
• W tym tygodniu odwiedzam chorych.
MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU
Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św. w Żukowi.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św. Od godz. 16.00 odwiedziny chorych chorych udzielaniem Sakramentu Namaszczenia.
Środa, Żuków, 17.00 – Msza Św. z Nowenną do MBP. Int. + Marianna i Antoni
Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Msza Św. Int. Za + Bronisławę Kozłowską, 11 rocznica. Odwiedziny chorych od 16.00.
Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św. Od godz. 15.00 odwiedziny chorych chorych udzieleniem Sakramentu Namaszczenia.
Sobota, NMP z Lourdes, Żuków, 17.00 – Msza Św. z udzieleniem Sakr. Namaszczenia osobom starszym, chorym.

APOSTOLSTWO MODLITWY:
Intencja na luty: Aby wspólnota międzynarodowa coraz lepiej uświadamiała sobie, że jej obowiązkiem jest jak najszybciej położyć kres handlowi ludźmi.
INTENCJE MSZALNE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków: + Piotr Kolec.
10.00 – Przywodzie: + Jan Zych
11.30 – Lubiatowo: + Jan Pijewski, 5 rocznica.
13.00 – Żuków: + Alojzy i Mieczysław Łapucha.
NA NOWY TYDZIEŃ : SZCZĘŚĆ BOŻE!