V Niedziela Wielkanocna, 22 maja 2011 r.

Piąta Niedziela Wielkanocna, 22 maja 2011

Jako pielgrzymi zdążający na spotkanie z Bogiem gromadzimy się w świątyni na sprawowanie liturgii eucharystycznej. Msza Święta jest przystankiem na drodze do nieba, a równocześnie spotkaniem z Chrystusem, który sam jest drogą prowadzącą do domu Ojca - domu, w „którym jest mieszkań wiele" (J 14,2).
Spotykając się z Chrystusem w ziemskiej doczesności, kierujemy nasze myśli i serca ku wieczności, do której zbliżamy się z każdym dniem naszego życia.
Za postępowanie niegodne czekającej nas wieczności przeprośmy naszego niebieskiego Ojca.

8.00 - Żuków: + Stanisław Trzoniec, Waltraut i Stanisława Wójcik
9.30 - Przywodzie: + Stanisław i Lucjan
11.00 – Żuków: w intencji dzieci pierwszokomunijnych
13,00 – Lubiatowo: + Zofia, Józef Paszewscy, Helena i Bolesław Badzioch.

Ogłoszenia duszpasterski
1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga.

2. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych!

3. Właśnie we wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi – jako Wspomożycielki wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

4. Z inicjatywy Ojca Świętego Benedykta XVI tego dnia będziemy się modlili za Kościół w Chinach. W 2007 roku Papież wydał list apostolski, w którym postanawia, że dzień 24 maja każdego roku ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju.
5. W czwartek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

6. W sobotę, 28 maja, przypada 30. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz Naród w macierzyńską niewole Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:

BIAŁY TYDZIEŃ:
Poniedziałek, Przywodzie, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem majowym;
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem majowym;
Spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.
Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem;
Spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych.
Czwartek – Przywodzie, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem; + Stanisław Nowak
Po Mszy Św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania Kl. II i III.
Rozpoczynamy nowennę do Bł. Jana Pawła II o duchowe owoce Misji Św.
Piątek, Żuków 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem – + Katarzyna Okoń.
Spotkanie z kandydatami do bierzmowania – kl. III
Sobota, Żuków, 17.00 – I spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodziców.;
Sobota, Przywodzie, 18.00 – Msza Św. + Cecylia Bzdyra z okazji Dnia Matki od dzieci.

Pierwszokomunijne dzieci z Lubiatowa i Żukowa:

Konecka Łucja
Kontroniewicz Maria
Radzymińska Joanna
Sitkowski Jakub
Zaborowski Jakub
Zaborowski Kacper
Ziajka Wiktoria

Intencje w przyszłą niedzielę:

8.00 - Żuków: + Franciszek, 13 rocz.
10.00 - Przywodzie: + Helena i Marian Pawłowscy
11.30 – Lubiatowo: + Zofia, Józef Pruś i Genowefa Dorozińska
11.00 – Żuków: w intencji dzieci rocznicowych

Do nabycia nowy numer „Niedzieli”.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże!