V Niedziela Zwykła, 04.02.2018 r.

Wprowadzenie do Mszy Święte
„Dni moje lecą jak tkackie czółenko” – usłyszymy dziś z ust Hioba i choć my również odczuwamy pędzący czas, to każdego tygodnia czasem wytchnienia jest dla nas Eucharystia. To także moment, kiedy jesteśmy wdzięczni Bogu za wszystkie łaski, jakich od niego doświadczamy, dlatego stańmy wspólnie do eucharystycznej uczty i prośmy Pana o miłosierdzie

Intencje niedzielne:

Żuków, 8.00 – Intencja Żywego Różańca: Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.
Przywodzie, 10.00 - Intencja Żywego Różańca
Lubiatowo, 11.30 – Intencja Żywego Różańca: o Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla wszystkich ofiarodawców kościoła.
Żuków, 13.00 – + Tadeusz Ścibior, gr. 5

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni..

2. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 8.00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.

3. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU
Od poniedziałku do piątku nie będzie Mszy Św.

Sobota, 17.00 – Żuków – Msza Św. + Tadeusz Ścibior, gr. 10
Intencje mszalne w przyszłą niedzielę
Żuków, 8.00 – + Tadeusz Ścibior
Przywodzie, 10.00 - + Władysław i Olga Komorowscy
Lubiatowo, 11.30 - + Jan, Marianna i Zdzisław Pijewscy
Żuków, 13.00 – za zmarłych z rodziny Gudanów i Lelisów
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Obecność Chrystusa w Najświętszej Eucharystii to największy dar jaki zostawił Chrystus odchodząc z tego świata. Jest to też największa tajemnice, której ludzkim rozumem pojąć nie możemy. W duchu wiary przez ostatnie kilka lat nieliczne grono parafian przychodziło na 24-godzinną adorację. Niestety tych osób ciągle ubywało i w tej chwili nie możemy zapewnić ciągłości szczególnie podczas godzin nocnych w zimnej świątyni. I to jest powodem, że wycofujemy się z adoracji 24-godzinnej z 11 na 12 każdego miesiąca. Od bieżącego miesiąca skracamy godziny adoracji i będą tylko w godzinach popołudniowych i w takiej kolejności.
Adoracja w poniedziałek 12 lutego
15.00 – 18.00 – Żuków
15.30 – 18.30 – Lubiatowo
16.00 – 19.00 Przywodzie
Gorąco proszę o przyjście w tych godzinach do kościoła na rozmowę z Jezusem.

Kurs przygotowujący do sakramentu małżeństwa

Od pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu (18.02.2018) rozpoczniemy przygotowanie do zawarcia ślubu kościelnego. Najpierw spotykamy się w kościele o godz. 17.00 na Gorzkich Żalach, a potem zajęcia na plebanii.
Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub na email:
kontakt@zukow.eparafia.pl

Uwaga!!!
Od 5 lutego do 10 włącznie jestem w sanatorium w Połczyn Zdrój. W przypadkach nagłej konieczności skorzystania z posługi księdza proszę dzwonić na mój tel. kom. 508 656 592 postaram się znaleźć księdza do posługi w danej sytuacji.