V Niedziela Zwykła, 6 lutego 2011 r.

V Niedziela Zwykła, 6 lutego 2011
Przestępując próg naszej parafialnej świątyni, wchodzimy do domu Jezusa Chrystusa, aby przeżyć najważniejsze spotkanie tygodnia - spotkanie z Nim samym. Jest to spotkanie z Bogiem, który z miłości do każdego z nas składa siebie samego na ołtarzu jako eucharystyczną Ofiarę. Ofiara ta przywraca nam życie duchowe. Jest to zatem spotkanie pełne nadziei.
Dziś usłyszymy w czasie liturgii słowa ewangeliczne wezwanie, aby nieść światu nadzieję i radość zbawienia; aby być światłem i solą. Napełnijmy się światłem tu, gdzie spotykamy się z jego źródłem. A jeśli przynieśliśmy ze sobą naszą ciemność grzechu, to wspólnie przepraszajmy za nią Boga z żalem i szczerym postanowieniem poprawy.

8.00 – Żuków: Aby tożsamość rodziny była szanowana przez
wszystkich i aby była uznawana jej nieza-
stąpiona wartość dla całego społeczeństwa
10.00 - Przywodzie: uznawana jej niezastąpiona ]
11.30 - Lubiatowo: :
13.00 – Żuków: + Leokadia i Stanisław Gudan w rocznicę śmierci.

1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.

2. W piątek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń „Po górach, dolinach”. Podczas osiemnastu spotka z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak się też stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawować… Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!

4. W trudnym okresie zimowym ze szczególną uwagą rozejrzyjmy się wokół siebie. Wielu ludzi boryka się z codziennymi problemami. Może blisko nas jest bieda, są jakieś strapienia, panuje głód. Bądźmy wrażliwi i nie szczędźmy tej zwykłej, samarytańskiej pomocy, zwłaszcza dzieciom, które nie spotkały w swym życiu zbyt wiele serca. Dzielmy się z tymi, którym brakuje, a Pan Bóg z pewnością to widzi i wynagrodzi.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św. – w intencji Parafian
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św. Odwiedziny chorych od godz. 15.30. Po Mszy Św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania

Środa, Żuków, godz. 17.00 Msza Św. z nowenną do MBNP.

Czwartek, Żuków, 17.00 – Msza Św. dla bierzmowanych i spotkanie po Mszy.
Intencja: + Jan i Małgorzata Zych.
Odwiedziny chorych od 15.30.
Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św. dla kandydatów do bierzmowania, spotkanie po Mszy
Sobota, Żuków 17.00 – Msza Św.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków:
10.00 - Przywodzie: + Pelagia Prawudzka, 8 rocz.
11.30 - Lubiatowo: + Jan Gaj, 7 rocz.
13.00 – Żuków: + Józef Król, 8 rocz.

Do nabycia nowy numer „Niedzieli”.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże