VI Niedziela Wielkanocna, 29 maja 2011 r.

Pocieszyciel nasz, Duch Święty, jest z nami obecny i przypomina nam słowa Jezusa. Przekonuje nasze serca o Jego obecności w Kościele, w Eucharystii i wzmacnia naszą wiarę. Bez niego żaden z nas nie potrafiłby wyznać, że Panem jest Jezus.
Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje sens naszej codzienności. Z wdzięcznością więc stańmy przed ołtarzem, gdzie mocą Ducha Świętego sprawujemy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do życia chrześcijańskiego.

8.00 - Żuków: + Franciszek, 13 rocz.
10.00 - Przywodzie: + Helena i Marian Pawłowscy
11.30 – Lubiatowo: + Zofia, Józef Pruś i Genowefa Dorozińska
13.00 – Żuków: w intencji dzieci rocznicowych oraz o Boże błogosławieństwo dla Pauliny Sandt z okazji 18 urodzin.

18.00 – nabożeństwo majowe – spotkanie z rodzicami młodzieży bierzmowanej.

Ogłoszenia duszpasterski
1. Od jutrzejszego poniedziałku, 30 maja, przez trzy kolejne dni będziemy się modlić o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

2. We wtorek, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.

3. W tym tygodniu wchodzimy w czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże Miłosierdzie.

4. W środę, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.

6. W tym tygodniu też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele 17.30.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ale z inicjatywy metropolity warszawskiego abpa Kazimierza Nycza od 2008 roku w pierwszą niedzielę czerwca obchodzone jest Święto Dziękczynienia. Choć zostało ustanowione na terenie archidiecezji warszawskiej, w jego obchody włączają się również inne diecezje w Polsce. Przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:

Poniedziałek, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem majowym;
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem majowym;
Spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.
Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem; o Boże błogosławieństwo dla Sary
Wieczorkiewicz z okazji 18 urodzin – od rodziców.
Po Mszy Św. Spotkanie z bierzmowanymi z p. Marią.
Czwartek – Przywodzie, 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem; + Eugeniusz Ryś
Po Mszy Św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania Kl. II i III.
Piątek, Żuków 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem – + Katarzyna OkońSpotkanie z kandydatami do bierzmowania – kl. III
Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św. + Edward Lichota i za zmarłych z rodziny.
Do nabycia nowy numer: „Niedzieli”

W przyszłą niedzielę przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na Świątynię Bożej
Opatrzności w Warszawie

Intencje w przyszłą niedzielę:

8.00 - Żuków: + Intencja Żywego Różańca
10.00 - Przywodzie: + Teresa, 20 rocznica i Barbara, 10 rocz.
11.30 – Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków: o błogosławieństwo Boże dla Huberta Urbaniaka z okazji 18 urodzin

Zaproszenie od Misjonarzy dla nieobecnych w kościele!

Do nabycia nowy numer „Niedzieli”.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże!