VI Niedziela Zwykła, 11.02.2018 r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA, 11 lutego 2018 r.
Wprowadzenie do Mszy Święte
Przychodzimy do Jezusa jak bohater dzisiejszej ewangelii, trędowaty, by podobnie jak on prosić z wiarą: „Jeśli zechcesz, możesz mnie oczyścić”. Jezus pragnie nas uzdrawiać, oczyszczać i przemieniać w czasie naszego liturgicznego zgromadzenia. Pozwólmy więc, by w tym sakramencie Jezus przychodził do nas, a najpierw wyznajmy przed nim co jest naszym duchowym trądem, naszym, grzechem i słabością, prośmy Go o wybaczenie.

Intencje niedzielne:
Żuków, 8.00 – + Tadeusz Ścibior gr. 12
Przywodzie, 10.00 - + Władysław i Olga Komorowscy
Lubiatowo, 11.30 - + Jan, Marianna i Zdzisław Pijewscy
Żuków, 13.00 – za zmarłych z rodziny Gudanów i Lelisów

Ogłoszenia duszpasterskie
1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

2. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

3. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

4. Już teraz zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych jak droga krzyżowa, a w Żukowie o godz . 17.00 gorzkie żale w niedzielę. .
Msze Święte w tygodniu

Poniedziałek, 17.00 – Żuków – Msza Św. + Tadeusz Scibior gr. 13
Wtorek, 15.30 – Żuków, Msza Św. + Tadeusz Ścibior gr. 14
17.00 – Lubiatowo, Msza Św. + Danuta, Władysław Zagdańscy, Józefa i Jakub
Ramiszewscy.
ŚRODA POPIELCOWA
15.00 – Lubiatowo – Msza Św. z posypaniem głów popiołem, + ks.Kazimierz Sałternik
16.15 – Przywodzie – Msza Św. z posypaniem głów popiołem
18.00 – Żuków – Msza Św. + Tadeusz Ścibior gr. 15
Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św. dla dzieci
Pierwszokomunijnych, kandydatów do bierzmowania i starszych.
+ Tadeusz Ścibior gr. 16

Piątek, Żuków, 17.00 – Droga Krzyżowa , Msza Św. dla dzieci
Pierwszokomunijnych, kandydatów do bierzmowania i starszych.
+ Tadeusz Ścibior gr. 17

Sobota, 17.00 – Żuków – Msza Św. + Tadeusz Ścibior, gr. 18
Intencje mszalne w przyszłą niedzielę
Żuków, 8.00 – + Tadeusz Ścibior gr. 19
Przywodzie, 10.00 - + Pelagia Prawudzka, 16
Lubiatowo, 11.30 - + Jan, Maria, Maria, Józef z rodziny Paszewskich
Żuków, 13.00 – + Jan Podrzycki, 5

Adoracja Najświętszego Sakramentu
Od bieżącego miesiąca skracamy godziny adoracji i będą tylko w godzinach popołudniowych i w takiej kolejności.

Adoracja w poniedziałek 12 lutego
15.00 – 18.00 – Żuków
15.30 – 18.30 – Lubiatowo
16.00 – 19.00 Przywodzie
Gorąco proszę o przyjście w tych godzinach do kościoła na rozmowę z Jezusem.

Kurs przygotowujący do sakramentu małżeństwa

Od pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, 18.02.2018, rozpoczniemy przygotowanie do zawarcia ślubu kościelnego. Najpierw spotykamy się w kościele o godz. 17.00 na Gorzkich Żalach, a potem zajęcia na plebanii.
Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub na email:
kontakt@zukow.eparafia.pl

Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!