VI Niedziela zwykła - C, 14 lutego 2010

VI NIEDZIELA ROKU - 14.02.2010
WPROWADZENIE
Św. Paweł przypomina nam dziś o tym, że nasza ufność Bogu nie dotyczy wyłącznie doczesności.
O wiele ważniejszym jest pokładać ufność w zmartwychwstaniu Chrystusa i wierzyć, że śmierć nie jest końcem, zaś sens naszej codzienności wykracza poza tu i teraz.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: + Piotr Kolec
10.00 – Przywodzie: za zmarłych z rodziny Zychów i Resiaków
11.30 – Lubiatowo: + Leszek Dębowski, 5 rocznica
13.00 – Żuków: + Zofia, Władysław i Marian Jaworscy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego – Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w najbliższą środę, 17 lutego, posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty.
2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy – od 14. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.
3. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zaczniemy gromadzić się na nabożeństwach wielkopostnych.
4. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej. Potraktujmy bardzo poważnie to wymaganie prawa kościelnego.
5. Z okazji Wielkiego Postu warto podjąć jakieś postanowienie. Zdaniem wielu ojców duchownych jest to najlepsza droga dla człowieka, który pragnie przemiany w swoim życiu.
6. Najbliższy tydzień będzie także Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy zatem tę intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości.
7. W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, jednak nienaprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żalów i Drogi Krzyżowej oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

Msze Święte w tym tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 9.30 – Msza Św.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św. z okazji Dnia Chorego. Od godz.16.00 - odwiedziny chorych.
Środa Popielcowa,
Lubiatowo, 15.00 – Msza Św. z posypaniem głów popiołem.
Przywodzie, 16.30 – Msza Święta, + Marian, Stefania i Jan Ura
Żuków, 18.00 – Msza Święta - o powrót do zdrowia Sabiny – od rodziny.
Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Msza Św. + Olga i Władysław Komorowscy
Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św. + Jarosław Lelis
Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Św.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
8.00 – Żuków:
10.00 – Przywodzie: + Stefan Pietkiewicz, 1 rocz.
11.30 – Lubiatowo: + Jan Gaj
13.00 – Żuków: + Jarosław Lelis od kolegów: od Marka Markowskiego i Romana Lachowskiego
17.00 – Gorzkie Żale - Żuków

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁÓW
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków:

Do nabycia nowy numer ‘NIEDZIELI’ – 6 zł.

Lektorzy w przyszłą niedzielę – Przywodzie: - Dominik Szalaty – Kozanka-Lipka Klaudia
Żuków: Adam Sienkiewicz - Komorowski Jakub

Zapowiedzi:
Szaper Maciej, kawaler, zam. w Żukowie i Kostrzewska Agata, panna, zam. w Sądowie, par. Dolice – zap. 1

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże”!