VII Niedziela Roku, 20.02.2011 r.

VII Niedziela Zwykła, 20 lutego 2011

Zebrani na Eucharystii, która jest pamiątką Paschy Chrystusa, stajemy u źródła miłości. Wierzymy bowiem, że Eucharystia jest niewyczerpanym źródłem miłości, świętości, łaski i mocy duchowej dla każdego chrześcijanina.
Jak co roku wspólnota naszego arcybiskupiego Seminarium, kierując się odpowiedzialnością za powołania, pragnie poprzez obecność kleryków we wspólnocie parafialnej dać świadectwo o swoim powołaniu i z całą Parafią modlić się o liczne i dobre powołania do służby Bożej. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie kleryka IV roku studiów Macieja Wagnera, który podzieli się z nami świadectwem swojego powołania.

8.00 – Żuków: za parafian
10.00 - Przywodzie: + Teofil Karolkowski
11.30 - Lubiatowo: + Stefan Babiuch, 33 rocznica
13.00 – Żuków: o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Igora z okazji 2 urodzin

Dziś, przy wychodzeniu z kościoła, przybyły do nas Alumn Maciej Wagner, będzie zbierał ofiary na utrzymanie Seminarium Duchownego w Szczecinie.

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje dni, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. W tym tygodniu, we wtorek, 22 lutego, przypada święto Katedry świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji panującego nam obecnie Ojca Świętego Benedykta. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św.

Środa, Żuków, godz. 17.00 Msza Św. z nowenną do MBNP.

Czwartek, Żuków, 17.00 – Msza Św.
+ Roman, Helena, Jan i Szczepan
Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św.
Sobota, Żuków 17.00 – Msza Św. O Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej dla ks. Proboszcza – od rodziny Łodygowskich.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków: za parafian
10.00 - Przywodzie: + Józef Pałka, 11 rocz.
11.30 - Lubiatowo: + Jan, Maria Paszewscy
13.00 – Żuków: + Arkadiusz Lewandowicz, 16 rocz.

POMOC ŻYWNOŚCIOWA Z CARITASU

Przypominamy, że w ramach pomocy żywnościowej z Caritasu kwalifikują się osoby, których dochód miesięczny w 2011 r. nie przekracza dla osoby samotnej 715,50 zł., a dla członków rodziny 526,50 zł.
Osoby, które nie złożyły jeszcze wniosku o przyznanie pomocy żywnościowej, prosimy o składanie wymaganych dokumentów do 27 lutego, a więc do przyszłej niedzieli, u przed-
stawicieli Parafialnego Zespołu Caritas:
Lubiatowo: p. Elżbieta Duda
Przywodzie: p. Monika Hinc
Żuków: p. Krystian Stalinger
Wymagane są następujące dokumenty:
1. Wypełniony wniosek o przyznanie pomocy;
2. Zaświadczenie o statucie osoby niepracującej z Pow. Urzędu Pracy;
3. Zaświadczenie lub oświadczenie o dochodach;
4. Odcinek renty lub emerytury.

Zebranie Parafialnego Zespołu Caritas
W poniedziałek, 28 lutego o godz. 18.30 zebranie PZC w Domu Parafialnym w Żukowie.

Do nabycia nowy numer „Niedzieli”.

Nadszedł też czas, aby w duchu przepisów Kościoła zreformować Radę Duszpasterską. Projekt znajduje się na stronie Parafii: www.zukow.eparafia.pl

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże!