VIII Niedziela Roku, 27 lutego 2011

Wszystko, co Bóg dla nas czyni, jest wyrazem Jego mądrości przenikniętej doskonałą miłością. Bóg miłuje i czuwa nad całym światem, nad wszystkimi ludźmi nad każdym człowiekiem. Kościół w swym nauczaniu określa tę troskę Boga nad stworzeniem jako Bożą opatrznością.
Eucharystia jest znakiem Bożej opatrzności, gdyż jest tajemnicą wyjątkowego spotkani! Boga z człowiekiem. Chociaż Bóg nieustannie jest z nami i czuwa nad każdym z nas, jednak podczas sprawowania Eucharystii dokonuje się szczególne nasze z Nim spotkanie. Jakże powinniśmy dziękować Bożej opatrzności za dar Eucharystii! To w tym Najświętszym Sakramencie Zbawiciel ofiarowuje się nam jako źródło Boskiego życia. Pełni więc zaufania i zawierzenia, przeżyjmy jak najgłębiej dzisiejsze liturgiczne spotkanie z Bogiem we wspólnocie Kościoła. Włączmy się całym sercem w tajemnicę pamiątki męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On bowiem ustanowił Eucharystię, abyśmy pośród zagrożeń życia doczesnego mogli zostać bezpiecznie doprowadzeni do życia wiecznego według zbawczych zamiarów Bożej opatrzności.

INTENCJE MSZALNE
8.00 – Żuków: Władysław Kosicki, 22 rocznica śmierci i o Boże błogosławieństwo dla Janiny Kosickiej z okazji 94 rocznicy urodzin.
10.00 - Przywodzie: + Józef Pałka, 11 rocz.
11.30 - Lubiatowo: + Jan, Maria Paszewscy
13.00 – Żuków: + Arkadiusz Lewandowicz, 16 rocz.

1. W procesie budowania naszej komunii z Bogiem nieustannie powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest Dniem Pańskim. Właśnie niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, dniem radości i odpoczynku od pracy; jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego; jest głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc żywy i świadomy udział we Mszy Świętej, wskazujemy na żywotność naszej wiary.

2. W piątek, 4 marca, który jest jednocześnie pierwszym piątkiem miesiąca, czcimy świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani wyścigu w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Władza i polityka jest dziełem Boga i traktowana jako powołanie może stać się też drogą do świętości. Ponieważ święty Kazimierz jest patronem naszych braci Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy Bożej opatrzności Kościół i cały naród litewski.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 16.30 W pierwszą sobotę Matkę Najświętszą prośmy o opiekę nad naszymi rodzinami.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:

Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św. + Kazimierz Krzysztofik,1rocz. Środa, Żuków, godz. 17.00 Msza Św. z nowenną do MBNP.
Czwartek, Żuków, 17.00 – Msza Św. + Władysław i Olga Komorowscy.
Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św. + Kazimierz Zdunek (imieninowa).
Sobota, Żuków 17.00

Odwiedziny chorych w drugim tygodniu marca

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ

8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 - Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 - Lubiatowo: Intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków: + Agnieszka i Jan Kusiak, Eugeniusz i Zofia Sztandera

Zebranie Parafialnego Zespołu Caritas

Jutro, 28 lutego o godz. 18.30 zebranie PZC w Domu Parafialnym w Żukowie.

Do nabycia nowy numer „Niedzieli”.

W duchu przepisów Kościoła uformował się Komitet Kościelny w Przywodziu. W skład Komitetu weszły następujące osoby: Monika Hinc, Renata Zych, Jadwiga Bartczak, Żaneta Mrówczyńska, Anna Nowak, Halina Stankiewicz, Danuta Obuchowska, Wioleta Augustynowicz, Bożena Lewandowska, Izabela Ryś.

Na nowy tydzień: Szczęść Boże!