Wszystkich Œwiętych, 1 listopada 2009 r.

UROCZYSTOŒĆ WSZYSTKICH ŒWIĘTYCH, 01.11.2009

Wprowadzenie do Mszy Œwiętej
Wokół Chrystusowego ołtarza gromadzi nas dzisiaj uroczystoœć Wszystkich Œwiętych. Nie jest to -jak się czasem upraszczajšc mówi - „œwięto zmarłych". Podczas dzisiejszej uroczystoœci wspominamy tych, którzy już cieszš się chwałš nieba, chociaż Koœciół nie umieœcił ich imion w oficjalnym spisie œwiętych.
W czasie tej Eucharystii, wierzšc w tajemnicę œwiętych obcowania, wzywamy wstawiennictwa naszych sióstr i braci, którzy poprzedzili nas wszystkich w pielgrzymce wiary do niebieskiej ojczyzny i cieszš się już szczęœciem wiecznego przebywania z Bogiem w niebie.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Lubiatowo - + Józef i Wiesław Peroński
10.00 – Przywodzie: Intencja żywego Różańca za zmarłych
11.30 – Żuków – Msza Œw. na Cmentarzu: za wszystkich zmarłych wymienianych w wypominkach.
16.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego na Cmentarzu w Żukowie – WYPOMINKI.

Msze Œwięte w Tygodniu:
Poniedziałek, DZIEŃ ZADUSZNY, Lubiatowo: 16.00 Msza Œw. intencja Żywego Różańca za wszystkich zmarłych, zmarli członkowie Żywego Różańca.
Przywodzie, 18.00 – Msza Œw. z poœwięceniem grobów; + Gral Pelagia, 1 rocznica, Stanisław Gral i Nowak Jan.
Żuków, 19.30 – Intencja Żywego Różańca za zmarłych.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 - Msza Œw. nie będzie Mszy Œw.
Œroda, Żuków, 17.00 – nie będzie Mszy Œw.
Czwartek, Przywodzie, 17.00 – nie będzie Mszy Œw.
Pištek, Żuków, 17.00 – Msza Œwięta: + Józef Pacholik
Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Œw. - + Adam, wiktoria, Krystyna i Marek Cieœlik.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.
1. Dziœ Koœciół wychwala Pana Boga za œwiętych i błogosławionych. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaœwiadczyli, że można żyć przyzwoicie, że człowiek jest w stanie wybierać i pomnażać dobro. Każdego roku szeregi œwiętych powiększajš się o kolejnych Bożych synów i córki, także spoœród nas, Polaków. Radujemy się i wierzymy, że sš w Domu Ojca i swojš modlitwš pomagajš nam – jeszcze pielgrzymujšcym, abyœmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki œwiętych obcowaniu sš naszymi orędownikami w Niebie.

2. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominajš nam o przemijaniu i kruchoœci ludzkiego życia. Ale jako chrzeœcijanie, jako dzieci jednej wielkiej Bożej rodziny ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyœ my sami dołšczymy do grona wszystkich œwiętych i błogosławionych. Jednoczeœnie pamiętajmy, że nie istnieje coœ takiego jak „œwięto zmarłych”! Owszem, 2 listopada Koœciół wspomina wszystkich wiernych zmarłych. Bliskoœć uroczystoœci Wszystkich Œwiętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Koœciół: my jesteœmy jeszcze Koœciołem pielgrzymujšcym do Nieba i walczšcym z grzechem; œwięci sš Koœciołem tryumfujšcym, a zmarli przebywajšcy w czyœćcu sš Koœciołem oczyszczajšcym się. Modlšc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutujš w czyœćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najrychlej mogli przebywać blisko Ojca w Niebie.

3. Przez siedem pierwszych dni listopada duszom w czyœćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji. Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków”, która zwykle ogranicza się do „opłacenia” pacierzy bez osobistego zaangażowania. Starajmy się być przy nich częœciej i nie żałujmy im gorliwej modlitwy różańcowej, która nabiera w tych dniach szczególnej mocy. Oni odwdzięczš się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.

4. Jako chrzeœcijanie pamiętajmy też o kulturze i właœciwym zachowaniu, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmentarzach, o bezpieczeństwie. Baczniej obserwujmy nasze pociechy i osoby starsze, aby œwištecznej radoœci nie zakłóciły jakieœ przykroœci czy nieszczęœcia.

6. W tym tygodniu pierwszy pištek i pierwsza sobota miesišca. Skorzystajmy z sakramentu pokuty, tym bardziej że stan łaski jest warunkiem uzyskania odpustu przy okazji nawiedzenia cmentarza.

Intencje w przyszłš niedzielę:

8.00 – Żuków: + + Józef Fiłka od dzieci.
10.00 – Przywodzie: Kozanka (zamówiona)
11.30 –Lubiatowo : Dziękczynna z okazji 25-lecia œlubu Anny i Henryka Resiaków
13.00 – Żuków: + Piotr Jaworski

SPRZĽTANIE KOŒCIOŁÓW:
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków:

Na nowy tydzień: „Szczęœć Boże”.