X Niedziela zwykła - Święto Dziękczynienia

X Niedziela zwykła – 06.06.2010
Zależnie od wewnętrznych dyspozycji czy potrzeb chwili możemy stanąć przy Jezusie, który się modli, który uzdrawia, który umiera na krzyżu i zmartwychwstaje. Wszystko to jest możliwe dzięki Najświętszej Ofierze, która jest sakramentalnym uobecnieniem dzieła zbawienia dokonanego w Wieczerniku i na Golgocie.
Dziś obchodzimy będziemy nowe święto polskiego Kościoła - Dzień Dziękczynienia. Tegoroczne obchody Święta Dziękczynienia mają szczególny charakter, bowiem zbiegają się w czasie z beatyfikacją ks. Jerzego Popiełuszki.
Święto to uwypukla, żę nie jesteśmy samowystarczalni, lecz zależni pod drugiego człowieka. - Gdyby było więcej wdzięczności za to, co się stało na przykład za sprawą Jana Pawła II czy za rok 1989, to być może mniej byłoby narzekania czy roszczeń.
Stając wobec żywego Boga jako grzesznicy, z pokorą przepraszajmy Go, że tyle razy, pomimo naszych obietnic, gardziliśmy Jego miłością.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: W intencji Miłosza Włodarczyka z okazji chrztu.
13.00 – Żuków: + Weronika Stankiewicz, 12 rocz., Władysław Wadkowski, 9 rocz.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. W liturgii Kościoła powraca dziś kolor zielony, oznaczający okres zwykły. W dalszym ciągu będzie nam towarzyszyła lektura Ewangelii według świętego Łukasza Dziś słyszeliśmy w niej polecenie Jezusa skierowane do zrozpaczonej z powodu śmierci syna kobiety: „nie płacz”. Polecenie to odnosi się do każdego z nas. „Nie płacz”, bo Jezus zmartwychwstał i jeśli jesteś z Nim zjednoczony, ty także zmartwychwstaniesz, a więc przejdziesz ze śmierci do życia, z upadku do powstania, z trudności i smutku do prawdziwej radości.
2. Trwają nabożeństwa czerwcowe. Włączmy się do tej modlitwy wielbiącej Boże Serce.
3. W najbliższy piątek,11 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
4. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wyznaczona jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy tego dnia o modlitwach zwłaszcza za tych księży, z którzy posługi sakramentalnej korzystamy i którzy są naszymi przewodnikami na drodze do zbawienia.
5. Najbliższa sobota, 12 czerwca, będzie poświęcona Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Uczcijmy Tę, która jest wzorem miłości do Boga i ludzi.

Msze Święte w tym tygodniu:
Poniedziałek , Żuków, 18.00 - Msza Św. - + Klaus Kadłubek (imieninowa)
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. – Zofia Pacak dziękczynna z okazji 80 rocznicy urodzin i o Boże błogosławieństwo.
Środa, Żuków , 18.00 – Msza Św. z nabożeństwem do NS Pana Jezusa, + Józef Fiłka
Czwartek, Przywodzie, 8.00 – Msza Św.- poświęcenie wianków
Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. z procesją na zakończenie oktawy Bożego Ciała
Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św. + Rafał Marach, I rocznica śmierci.

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków: + Czesław i Wiesław Pietrzak
10.00 – Przywodzie: + Antoni Giełasz
11.30 – Lubiatowo: + Stanisława i Aleksy Biernaccy
13.00 – Żuków: o Boże błogosławieństwo z okazji 18 urodzin Szymona Sandta

LUBIATOWO, 13 czerwca – Dzień Fatimski – Nabożeństwo Fatimski - godz. 20.00 - PROCESJA PO WIOSCE
Przygotowanie do Odpustu. Zabieramy ze sobą świece.

Dziś przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej.
W przyszłą niedzielę przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na KUL i wydział teologiczny US.

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie: