XI Niedziela zwykła, 21 sierpnia 2011

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA, 21.08.2011 r.

„A wy, za kogo Mnie uważacie?" (Mt 16,15) - Te słowa Jezusa skierowane do Apostołów usłyszymy w dzisiejszej ewangelii. Są to słowa, które kieruje On także do nas, zgromadzonych w tej świątyni. Pyta o to, kim jest dla mnie. O tym zaś świadczy wymownie stan mojej duszy - to, czy dziś mogę przyjąć Go w Komunii Świętej. O tym, kim On jest dla mnie, mówi też moje zaangażowanie w sprawowaną liturgię. Prośmy Boga, by pobożny udział w tej Mszy Świętej umocnił naszą wiarę i pobudził do przeżywania codziennych obowiązków jako drogi naszego uświęcenia.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE:
8.00 – Żuków: + Stanisław Trzoniec, 10 rocz.
10.00 – Przywodzie: + za zmarłych z rodziny Radziszewskich i Prawudzkich
11.30 – Lubiatowo: + Edward, Szczepan i Józefa Duda
13.00 – Żuków: + Zygmunt Urbański, 8 rocznica

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutro, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

2. W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Pan Bóg Ją obdarzył. Podczas tego dziękczynienia prosimy Ojca w Niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewną pamięcią obejmujemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr.

3. W środę, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

4. A w piątek, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. W wielu naszych kościołach trwa specjalna nowenna przed tą uroczystością. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla

nas Jasna Góra, przypominał Ojciec Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

Dożynki Archidiecezjalne w Pyrzycach

W przyszłą niedzielę przy parafii NMP Bolesnej ul. Staromiejska DOŻYNKI ARCHIDIECEZJALNE.
Od godz. 14.00 prezentacja wieńców dożynkowych – 1 – 2 minut dla delegacji z naszej parafii.

Msze Święte w tygodniu:

Poniedziałek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św. + Halina Mroczkowska w miesiąc po pogrzebie – od uczestników pogrzebu.
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 - Msza Św.
Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św. - + Jan Trzoniec, 10 rocz.
Czwartek, Przywodzie,18.00 - Msza Św. + Tomasz Jałkiewicz od mamy, brata i sióstr z
rodzinami.
Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. - + Tomasz Konecki, 6 rocznica
Sobota, Żuków, 17.00 - Msza Św. ze ślubem: Arkadiusz Andrzejak i Izabela Maria Gąsiorowska
18.00 – Msza Św. za śp. Katarzynę Okoń

NTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
8.00 – Żuków: + Jan Władysław Haraśny, I rocznica
10.00 – Przywodzie: + Stefan i Halina Fiałkowscy
11.30 – Lubiatowo: + Józef i Franciszka Kobus
13.00 – Żuków: + Jarosław i Magdalena z rodziny Klementowskich

Ciągle jeszcze można składać ofiary na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Szczecinie.

Zapowiedzi:
Do stanu małżeńskiego przygotowują się:
Piotr Emanowicz, kawaler, zam. w Lubiatowie i Ilona Lelińska, panna, Zam. w Barnimiu zap. II

Uwaga! Kandydaci do bierzmowania:
Podczas dwóch następnych tygodni proszę kandydatów do bierzmowania, aby wypełnili formularz: zgłoszenie kandydata do bierzmowania i sami doręczyli go w biurze parafialnym: Żuków – środy i piątki od godz. 19.00 – 20.00;
Lubiatowo: po Mszy Św. o godz. 18.00;
Przywodzie: po Mszy Św. o godz. 18.00.

„Chleb dla Afryki”
Dziś przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na pomoc dla głodujących w Południowym Sudanie i Erytrei.
Do nabycia nowy numer: „Niedzieli”
Na nowy tydzień „Szczęść Boże!”