XII Niedziela Roku, 21.06.2009 r.

XII Niedziela Zwykła, 21.06.2009
Wprowadzenie do Mszy Œwiętej
Gromadzimy się na Eucharystii w pierwszš niedzielę wakacji. Dla dzieci i młodzieży rozpoczyna się czas wypoczynku po trudach nauki szkolnej. W miesišcach letnich również wielu dorosłych planuje swoje urlopy wypoczynkowe. Czas wolny od nauki i pracy to dobra okazja, aby nie tylko odpoczšć w sposób fizyczny, ale pomyœleć też o swoim życiu duchowym. Na wakacyjnych szlakach zwróćmy naszš uwagę na piękno przyrody, która œwiadczy o wielkoœci jej Stwórcy. Tę myœl zawierajš czytania dzisiejszej liturgii słowa, które ukazujš nam Boga jako Pana wszelkiego stworzenia. Jemu poddane sš wszelkie żywioły (por. Hi 38,1.8-11).

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: + Czesław i Wiesław Pietrzak
10.00 – Przywodzie: + Wiktor Baturo, 13 rocz., Kazimierz Fršczek, 12 rocz.
Eugeniusz Augustynowicz, 6 rocz.
11.30 – Lubiatowo: + Leokadia, Jakub i Jan Kupisz
13.00 – Żuków: Filip Walczak, 18 rocznica urodzin od rodziców i dziadków

1. Cišgle trwa czerwiec – miesišc naszej szczególnej modlitwy do Najœwiętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliŸnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym Ÿródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłoœć Boga i bliŸniego.

2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Podczas Eucharystii będziemy modlić się za ojców z naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy szczególnie ojców i dzieci. Modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby godnie i z miłoœciš wypełniali swoje obowišzki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. W œrodę, 24 czerwca, przypada uroczystoœć Narodzenia œwiętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich œwiętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i œwiadek Bożej Prawdy, który za niš był gotów oddać życie. Cieszšc się narodzinami œwiętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnoœciš naszych czynów, słów i postaw z wyznawanš przez nas wiarš i pobożnoœciš.

4. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobš różaniec, modlitewnik lub Pismo Œwięte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.

5. W przyszłš niedzielę, 28 czerwca, przypada wigilia uroczystoœci Œwiętych Apostołów Piotra i Pawła.

Msze Œwięte w Tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 – Msza Œw. z nabożeństwem czerwcowym.
+ Marta Salamon w miesišc po pogrzebie
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Œw. + Jan, Jan, Stanisława Nowak
Œroda, Żuków, 18.00 – Msza Œw. + Weronika, Jan, Jerzy Wudz
Czwartek, Przywodzie – Msza Œw. + Czesław Lewandowski
Damazy, Agnieszka.
Pištek, Żuków, 18.00 - + Marta Salamon, 88 r. urodzin

Sobota, Lubiatowo: NMP Nieustajšcej Pomocy, godz. 18.00
W sobotę, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożš Nieustajšcej Pomocy. Odpust w Lubiatowie. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagajšca, uczy nas pięknej postawy – pomagania innym!

Intencje w przyszłš niedzielę:
8.00 – Żuków: + Czesław i Wiesław Pietrzak
10.00 – Przywodzie: + Wiktor Baturo, 13 rocz., Kazimierz Fršczek, 12 rocz.
Eugeniusz Augustynowicz, 6 rocz.
11.30 – Lubiatowo: + Leokadia, Jakub i Jan Kupisz
13.00 – Żuków: Filip Walczak, 18 rocznica urodzin od rodziców i dziatków

SPRZĽTANIE KOŒCIOŁÓW:
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp.

Do stanu małżeńskiego przygotowujš się:

Tomasz Mielcarek, kawaler, zam. w Żukowie i Magdalena Mikołajczyk, panna zam. w Pyrzycach zap. 2

Jaworski Paweł, kawaler, zam. w Żukowie i Duda Anna, panna zam. w Kielcach zap. 1

Na nowy tydzień: „Szczęœć Boże"!