XII Niedziela Roku C - 20 czerwca 2010 r.

XII Niedziela zwykła – 20.06.2010
Gromadzimy się na niedzielną Eucharystię. Słuchając Bożego słowa oraz karmiąc się eucharystycznym Chlebem, pragniemy umacniać naszą wiarę, by codziennym życiem odpowiadać na zadane w dzisiejszej Ewangelii pytanie: Kim dla nas jest Jezus?
Łącząc się z nimi w modlitwie, prośmy Boga o wyniesienie do chwały ołtarzy Sługi Bożego Jana Pawła II. Polecajmy Bogu także nasze rodziny, modląc się, by stawały się wspólnotami naśladowania Chrystusa.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: + Piotr, Stanisław, Lesław
10.00 – Przywodzie: + Rafał Marach, 1 rocz.
11.30 – Lubiatowo: + Władysław, Marian Jaworski i Władysław
Mamczak.
13.00 – Żuków: + Józef, Andrzej i Stanisław Lachowscy
18.00 – Żuków: Nabożeństwo do NSPJ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jezus przypomniał nam dziś, jaka była cena naszego zbawienia. Dla nas musiał wycierpieć mękę krzyżową i śmierć. Tym bardziej strzeżmy daru, który dziś otrzymaliśmy, w postaci kolejnego kroku w budowaniu przyjaźni z Nim.
2. Tę przyjaźń możemy potwierdzać i cementować, uczestnicząc w nabożeństwach czerwcowych, modląc się wspólnie słowami litanii do Serca Pana Jezusa. Robimy to przez cały miesiąc czerwiec, który jest poświęcony kultowi Bożego Serca.
3. W czwartek, 24 czerwca obchodzić będziemy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza.

W tym tygodniu patronuje nam:
w poniedziałek, 21 czerwca – święty Alojzy Gonzaga, jezuita oddany całym sercem posłudze chorym. Polecajmy mu w modlitwie ludzi chorych i cierpiących

Msze Święte w tym tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 18.00 - Msza Św.
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. – + Helena, Mieczysław, Józef z rodziny Pijewskich
Środa, Żuków , 18.00 – Wynagrodznie Najs4.. S.P.J. i Jego Matce za zniewagi jakich doznają (1)
Czwartek, Przywodzie, 8.00 – Msza Św.- + Teofil, Karolkowski

Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. + Jerzy Piotrowski

Sobota, Żuków, 16.00 – Msza Św. z okazji ślubu Natalii Wieczorkiewicz i Piotra Ślusarczyka – intencja mszalna od rodziców pary młodych.
Żuków, 18.00 – Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla p. Elżbiety Kadłubek z okazji 60 urodzin – od dzieci i wnuków.

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków:
10.00 – Przywodzie: + Władysław Gołuch
11.30 – Lubiatowo: o Boże błogosławieństwo i łaskę dobrego zdrowia dla p. Władysława Fornala z okazji jego imienin.
13.00 – Żuków: + Jan i Irena (Nagadowscy).

Do stanu małżeńskiego przygotowują się:
Wieczorkiewicz Natalia, panna, zam. w Żukowie i Ślusarczyk Piotr Franciszek, kawaler, zam. w Kłodzinie – zap. 1

W przyszłą niedzielę przy wychodzeniu z kościoła dodatkowa zbiórka na rzecz akcji Lato 2010 – Caritas w ten sposób organizuje wypoczynek letni dla dzieci z rodzin wielodzietnych, ubogich i zagrożonych patologiami.

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie:
Lubiatowo
Żuków:

Dziś do nabycia „Niedziela”