XIII Niedziela Zwykla A, 26 czerwca 2011

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 26.06.2011 r.
W liturgii przeżywamy dzisiaj XIII Niedzielę Zwykłą. Rozważane teksty liturgiczne zachęcają nas do odpowiedzi, jakiej Bóg oczekuje, wzywając człowieka do naśladowania siebie. Nie można oglądać się wstecz, to znaczy żałować tego, co się zostawiło, aby pójść za Chrystusem, ślubując miłość, wierność i uczciwość małżeńską, wybierając stan bezżenny czy też przywdziewając sutannę lub habit zakonny. Każda ucieczka od odpowiedzialności jest znakiem niedojrzałości człowieka. Odkąd zdecydowaliśmy o swym życiu, musimy każdego dnia urzeczywistniać swoje powołania.
Prośmy Chrystusa w czasie tej Eucharystii o łaskę wytrwania w nim.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE
Żuków - 8.00 – + Józef Pacholik
Przywodzie, 10.00 - + Teofil Karolkowski, rocznica
Lubiatowo, 11.30 – za zmarłych Piotra Pełechę i Jana Pasternaka
Żuków- 13.00 - + Stefania, Michał i Jarosław

Intencje w tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 16.00 - Msza Św. z nabożeństwem czerwcowym; + Katarzyna Okoń
Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy- Uroczystość Odpustowa
Intencje: o Boże Błogosławieństwo dla mieszkańców Lubiatowa. O Błogosławieństwo Boże i łaskę zdrowia dla p. Władysława Fornala z okazji imienin.
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 - Msza Św. z nabożeństwem; dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Janiny Przybył.
Środa, UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA
– taca na „Świętopietrze” Msze Święte:
17.00 - Lubiatowo – o Boże błogosławieństwo dla p. Ewy Nowackiej od męża i dzieci.
18.15 – Przywodzie - + Jan-Kozanka Lipka – w miesiąc po pogrzebie.
19.30 – Żuków: + Piotr (imieninowa).

Czwartek, Przywodzie,18.00 - Msza Św. z nabożeństwem
+ Władysława i Władysław (10 rocznica) Janczukowicz.

Piątek, Żuków UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. SERCA PANA JEZUSA
Od 17.00 – wystawienie Najśw. Sakramentu
18.00 – Msza Św.
Poświęcenie wianków, procesja w Żukowie na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Św. z chrztem: Dominika Grabarczyka
INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
Żuków 8.00 – Intencja Żywego Różańca
Przywodzie 10.00 - Intencja Żywego Różańca
Lubiatowo 11.30 – Intencja Żywego Różańca
Żuków 13.00 - + Piotr, Lesław i Stanisław

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Boga i bliźniego.

2. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża Benedykta XVI – Piotra naszych czasów.

3. W piątek, 1 lipca, który jest jednocześnie pierwszym piątkiem miesiąca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Podczas Eucharystii o godz. 18.00 będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego… Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

4. A w pierwszą sobotę miesiąca, 2 lipca, całą naszą wspólnotę parafialną oddamy w opiekę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

5. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. (…). Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

Zapowiedzi:
Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:
Zbigniew Kondratiuk, kawaler, zam. w Lubiatowie i Agnieszka Radka, panna, zam. w Lubiatowie, zap. II.

Do nabycia nowy numer: „Niedzieli”

Na nowy tydzień „Szczęść Boże!”