XIV Niedziela Roku, 03 lipca 2011

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 03.07.2011 r.

Eucharystia jest źródłem naszego uświęcenia. Słowo Boże usłyszane i przyjęte zmienia nasze postępowanie, a Komunia Św., którą przyjmujemy, przemienia nasze serce i jednoczy z Bogiem. Jezus Chrystus eucharystyczny jest dla nas wzorem świętości, wzorem cichego i pokornego serca.
Świadomi naszych grzechów, że wciąż nie dorastamy do ideału świętości ukazanego w Chrystusie, przeprośmy teraz z pokorą naszego najlepszego Boga.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE:

Żuków 8.00 – W intencji chorych członkiń ŻR. Przywodzie 10.00 - Intencja Żywego Różańca
Lubiatowo 11.30 – O łaskę wytrwania w modlitwie różańcowej dla członkiń ŻR szczególnie dla Marty i Anety
Żuków 13.00 - + Piotr, Lesław i Stanisław

Jutro o godz. 19.30 zebranie Rady Parafialnej na plebanii w ważnych sprawach nie czekających zwłoki.

Intencje w tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 - Msza Św. – za parafian
Wtorek, Przywodzie, 18.00 - Msza Św. - + Genowefa Jarocha w miesiąc po pogrzebie.
Środa, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. – o Boże błogosławieństwo z okazji imienin p. Elżbiety Dudy.
Czwartek, Przywodzie,18.00 - Msza Św. + Roman i Jan Sobstyl
Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. – za parafian ks. Dziekana - Pyrzyce
Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św. - + Eugenia i Aleksander Karasiewicz

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
Żuków 8.00 – za parafian
Przywodzie 10.00 - + Karolkowskich i Ceglarskich
Lubiatowo 11.30 – + Czesław Kubicki, 11 rocz.
Żuków 13.00 - + Piotr Łyskawa – urodzinowo-imieninowa i za zmarłych rodziny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły.
Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza komunia z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała!

2. Nie wszyscy wyjechali na wakacje. Może znamy jakąś wielodzietną rodzinę, którą należy wesprzeć, fundując wyjazd dziecka na kolonie, obóz, wycieczkę czy rekolekcje. Mamy być świadkami Miłości miłosiernej! Zatem niech to będzie nasza odpowiedź na Chrystusowe wezwanie: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” i na innym miejscu: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”!

3. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

4. W środę, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom.

W miesiącu lipcu rozdawane są koperty na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Szczecinie.

Zapowiedzi:
Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:
Paweł Kurkowiak, kawaler, zam. w Lubiatowie i Teresa Górka, panna zam. w Sułkowicach – zap. II

Do nabycia nowy numer: „Niedzieli”

Na nowy tydzień „Szczęść Boże!”