XIX NIEDZIELA ROKU, 12 sierpnia 2007 r.

XIX Niedziela Zwykła, 12 sierpnia – wprowadzenie do Liturgii
„Gdzie jest skarb wasz, tam będzie i serce wasze”. Ewangelia zachęca nas dzisiaj do przemyślenia, co jest w moim życiu cenne, co jest wartością najważniejszą.
Przyznajmy szczerze, że nieraz gonimy za byle czym. Jezus wzywa nas dziś do szczerego rozpoznania własnych zniewoleń, nieuporządkowanych przywiązań, które odbierają nam radość i wolność. Gdzie jest tak naprawdę moje serce, komu lub czemu je ofiarowałem? Jakie miejsce tak naprawdę zajmuje w moim życiu Bóg?

Intencje:
8.00 – Żuków: + Jarosław i Magdalena z rodziny Klementowskich.
10.00 - Przywodzie: Gerhard Rutz, 2 rocz.
11.30 – Lubiatowo:. + Stanisława, Jan, Jan Nowak
13.00 – Żuków: + Wiesław i Czesław Pietrzak.

Zbiórka Caritas na rzecz poszkodowanych pielgrzymów
W ubiegłą niedzielę przeprowadzona zbiórka na rzecz ofiar poszkodowanych na alpejskiej drodze pod Grenoble wyniosła 410 zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziałek, Żuków, 19.00- Msza Święta. Int. + Józef Lachowski od uczestników pogrzebu.
Wtorek, Lubiatowo, 19.00 – Msza Św. Int. + Arkadiusz Kucharski od uczestników pogrzebu.
15 sierpnia, środa - święto nakazane -
uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
8.00 - Żuków - + Bolesław Bażant.
10.00 – Przywodzie - + Walentyna Pietkiewicz.
11.30 – Dorota Resiak, 24 rocz. i Jan Resiak, 1 rocz.
13.00 - + Gerhard Rutz, 2 rocz.
Czwartek, Przywodzie, 19.00 – Msza Św. Int. + Maria Matyszczyk.
Piątek, Żuków, 19.00 – Msza Św. Int. + Józef Lachowski od Pawła Nowackiego z Kalisza z żoną i córką.
Sobota, Żuków, 15.00 – Msza Św. chrzest Marcela Litkowiec. Dolice, 17.00 – ślub: Kowalska Agata i Gorzelańczyk Krzysztof

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków: + Stanisław Trzoniec, 6 rocz.
10.00 - Przywodzie: + Łukasz Lewandowski
11.30 – Lubiatowo:. + Józef Duda o Stanisława i Henryk Roszak.
13.00 – Żuków: + Zygmunt Urbański, 4 rocznica.

SIERPIEŃ MIESIĄCEM TRZEŹWOŚCI
Po raz pierwszy sierpień stał się miesiącem trzeźwości w 1980 r. O abstynencję zaapelowali strajkujący stoczniowcy, a na ich apel odpowiedziało wielu Polaków. Od tego czasu na wezwanie biskupów katolicy powstrzymują się w sierpniu od picia alkoholu. Nadużywanie alkoholu jest przyczyną wielu nieszczęść w rodzinach, na drogach, szkodzi też wizerunkowi Polaków za granicą. Bp Dydycz nazwał go jednym z najcięższych grzechów, niosącym ze sobą wyjątkową truciznę i zagrożenie społeczne. Dlatego apeluje, by w sierpniu porzucić alkohol także i po to, by uświadomić sobie, ile ma uroków życie w trzeźwości i co to znaczy być prawdziwie wolnym moralnie człowiekiem.
Na stoliku wyłożona jest KSIĘGA TRZEŹWOŚCI do której OBY JAK NAJWIĘCEJ wiernych wpisało swoje nazwiska.

Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę
W dniach 28 - 29 września archidiecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. Zgłoszenia przyjmuje p. Krystian Stalinger do końca sierpnia. Koszt przejazdu 75 zł.

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie: pp. Izabela Ryś i Katarzyna stankiewicz
Lubiatowo: pp. Zimmer Maria i Jaworska Teresa
Żuków: pp. Zofia Pietrzela i Halina Sienkiewicz

Do nabycia nowy numer „ Niedzieli”- warto przeczytać: Rodzina Maksymiliana Kolbego; Tu przelano świętą krew; Najwcześniejsi świadkowie wiary; Zainfekowani sektą; Jaka przyszłość Kościoła w Chinach; Niepokalanów – miasto Niepokalanej; Cud nad Wisłą. Z zakonnej kuchni: Pierogi Św. Jacka..
Dzisiejszy numer kosztuje 5 zł. – dołączone są Listy Apostolskie.

A na poprawę humoru:
Kowalscy bez zapowiedzi odwiedzili znajomych, u których zabawili dość długo. W drodze powrotnej Kowalska mówi do mężą: Ta nasza wizyta bardzo poprawiła im humory, bowiem kiedy nas witali, mieli bardzo kwaśne miny, a jak wychodziliśmy, byli tacy szczęśliwi.

Ofiara na utrzymanie Seminarium Duchownego

W dalszym ciągu trwa zbiórka ofiar na utrzymanie Seminarium Duchownego w Szczecinie.

Na nowy tydzień „Szczęść Boże”