XIX Niedziela Roku C, 8 sierpnia 2010 r.

XVIII Niedziela zwykła – 08.08.2010

Dzisiejsze czytania mszalne ukazują nam ludzi, żyjących swą wiarą: Abraham wierząc Bogu zostawia swój kraj i idzie w nieznane; dzięki swej wierze Sara staje się matką nowego narodu; Ewangelia przypomni, że człowiek wiary powinien mieć pewien dystans do rzeczywistości , w której żyje, i winien nieustannie czuwać. Niech ta Eucharystia pokrzepi nasze serca, by nie ustawały w modlitwie i czuwaniu przygotowującym nas na powtórne przyjście Pana.

INTENCJE NIEDZIELNE

8.00 – Żuków: + Jarosław i Magdalena z rodziny Klementowskich.
10.00 – Przywodzie: + Józefa Wróbel i Józef, Adam Kośmider
11.30 – Lubiatowo: + Dorota Resiak, 27 rocz. i Jan Resiak, 4 rocz.
13.00 – Żuków: + Gerhard Rutz, 5 rocz.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Z wielu miast Polski wyruszyły już pielgrzymki na Jasną Górę. Zechciejmy towarzyszyć wszystkim pątnikom naszą gorącą modlitwą w ich intencji.
2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z naszą tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża.

W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają następujące obchody:
• w poniedziałek, 9 sierpnia, święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża, filozofa, karmelitanki, nawróconej na chrześcijaństwo w wieku 30 lat. Oddała swoje życie w obozie w Auschwitz. Jest Patronką Europy. Prośmy, by święta ta wyprosiła duchowe odrodzenie Starego Kontynentu;
• we wtorek, 10 sierpnia – świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego;
• w środę, 11 sierpnia, świętej Klary, założycielki zakonu żeńskiego opartego na regule świętego Franciszka;
• w sobotę, 14 sierpnia – świętego Maksymiliana Kolbe, męczennika obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia. Niech uczy nas miłości do drugiego człowieka.

Msze Św. w tym tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 8.00 - Msza Św. – za parafian
Wtorek, Lubiatowo, 8.00 – Msza Św. – + Józefa, Szczepan i Edward Duda.
Środa, Żuków , 8.00 – Msza Św. + Piotr Kolec, 11 rocznica
Czwartek, Przywodzie,18.00 – Msza Św.
Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. - + Genowefa i Michał Korzeniewscy, 10 rocz.
Sobota, Żuków, 18.00 – + Bolesław Bażant

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków: + Józef Fiłka od żony, dzieci i wnuków.
10.00 – Przywodzie: + za zmarłych z rodzin: Prawudzkich, Ditmarów i Radziszewskich
11.30 – Lubiatowo: + Jan i Marianna Witkowscy
13.00 – Żuków: + Stanisław Trzoniec, 9 rocz.

Zbiórka na lekarstwa dla Haitii

Na początku br. miało miejsce tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi na Haitii. Do dziś 1,5 miliona ludzi żyje bez dachu nad głową, bez prądu, brak też należytej opieki lekarskiej i sanitarnej.
W dzisiejszą niedzielę przed wszystkimi kościołami Archidiecezji, odbywa się zbiórka , z której fundusze będą przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu medycznego oraz lekarstw dla potrzebujących pomocy medycznej mieszkańców Haiti.

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie:
Lubiatowo
Żuków:

Dziś do nabycia „Niedziela”