XV Niedziela Roku - C, 15 lipca 2007.

XV Niedziela Zwykła, 15 lipca 2007
Wszyscy jesteśmy powołani do spełniania dobrych uczynków i praktykowania na co dzień miłości miłosiernej. Jako chrześci¬janie nie możemy zapomnieć, że dążąc do własnego zbawie¬nia, jesteśmy odpowiedzialni także za innych. Najważniejsze przykazanie dotyczy przecież Boga i bliźnich. Pierwszy krok został już wykonany.
Jezus wziął odpowiedzialność za nas, by nauczyć nas od¬powiedzialności wzajemnej za siebie. Niech świadectwo Jezu¬sa umacnia nas w trudzie praktykowania miłości miłosiernej.

Intencje:
8.00 – Żuków: + Józef, Małgorzata, Pelagia, Stefan z rodziny Galak
10.00 - Przywodzie: + Walenty, Jadwiga, Katarzyna i Stanisław
11.30 – Lubatowo: + Czesław Kubicki, 7 rocznica.
13.00 – Żuków: + Stefan (imieninowa)

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
Podczas wakacji w miesiącu lipcu Msze Św. w tygodniu o godz. 8.00 (rano).
Poniedziałek, Żuków, 13.00 – Msza Św. z pogrzebem śp. Józefa Lachowskiego.
Wtorek, Lubiatowo, 8.00 – Msza Św. Int. + Józefa i Antoni Zych
Środa, Żuków, 8.00 – Msza Św. z nowenną do MBN Pomocy.
Czwartek, Przywodzie, 8.00 – Msza Św. Int. + Czesław, Irena i Władysław Balcerczakowie.
Piątek, Żuków, 8.00 – Msza Święta. Int. O Boże błogosławieństwo p.Czesława Łodygowskiego z okazji 76 rocznicy urodzin i imienin.
Sobota, Żuków, 19.00 – Msza Św. int. + Genowefa, 7 rocznica i Michał Korzeniewscy.
UWAGA: o godz. 13.00 Mszę Święta dla dzieci i młodzieży. Dzieci bardzo proszę, aby zajęły miejsca w pierwszych ławkach.

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków: + Stanislaw
10.00 - Przywodzie: + Teofil Karolkowski
11.30 – Lubatowo: + Stanisława Resiak, 22 rocz.
13.00 – Żuków: + Julian Szlagier, 20 rocz.

Piesza pielgrzymka do Częstochowy
Na przełomie lipca i sierpnia wyruszy z terenu naszej archidiecezji XXIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja Pielgrzymki 29 lipca o godz. 7.00 w Sanktuarium Pani Fatimskiej na Os. Słonecznym.

Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę
W dniach 28 -29 września archidiecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. Zgłoszenia przyjmuje p. Krystian Salinger do końca sierpnia. Koszt przejazdu 75 zł.

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp. Janina Urbańska i Stefania Lelis

Do nabycia nowy numer „ Niedzieli”- warto przeczytać: Dlaczego ludzie blogują?; Prawda i odpowiedzialność; Szlak Papieski; Ewangelia prostoty; Terror świeckich zabobonów;
Wakacyjny szlak niedzieli; List wolontariuszki z Ugandy; Polska rodzina jest silniejsza; Fatimskie orędzie o rodzinie;

Ofiara na utrzymanie Seminarium Duchownego

W miesiącu lipcu przeprowadzana jest zbiórka na utrzymanie Seminarium Duchownego w Szczecinie. Rozprowadzane są koperty na ten cel.

Na nowy tydzień „Szczęść Boże”