XVI Niedziela Roku, 18 lipca 2010 r.

XVI Niedziela zwykła – 18.07.2010
Każda Eucharystia to czas uobecniania tajemnicy Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku. To, co Chrystus uczynił dla każdego z nas w sposób krwawy dwa tysiące lat temu, my - we wspólnocie Kościoła - każdorazowo uobecniamy na ołtarzu w naszej świątyni. Stąd też w wakacyjny czas przyszliśmy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem w sakramentalnym uobecnieniu ofiary Jezusa Chrystusa. Pośród rozlicznych zajęć i prac, w czasie przerwy wakacyjnej potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas umocnieniem w wierze i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem. Niech to będzie dla nas wszystkich czas szczególnej modlitwy - czas spotkania z na¬szym Panem.
Zatroskani o sprawy doczesne zapominamy niekiedy o tym, co najważniejsze w naszym życiu wiary. Bóg pragnie z nami mówić w ciszy naszych serc. Pozostawmy zatem wszelkie sprawy dnia codziennego, stańmy w chwili ciszy, by w skupieniu wsłuchiwać się w głos własnego sumienia i w głos Boga.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: za parafian
10.00 – Przywodzie: + Tadeusz Pawłowski od Cecylii Machalicy
11.30 – Lubiatowo: + Henryk Resiak, 19 rocznica, Stanisław Resiak, 25 rocz.
13.00 – Żuków: o Błogosławieństwo Boże dla Marii Mierzyńskiej w 1 rocznicę urodzin

Msze Św. w tym tygodniu o godz. 8 rano
z wyjątkiem Srody i soboty.
Poniedziałek, Żuków, 8.00 - Msza Św. – Dantis 4
Wtorek, Lubiatowo, 8.00 – Msza Św. – o Boże błogosławieństwo dla Czesławy Łodygowskiej z okazji imienin i urodzin.

Środa, Żuków , 18.00 – Msza Św. 1) Wintencji Stanisława z okazji 80urodzin i Czesławy z okazji imienin;
2) W intencji Antoniny Szagańskiej z okazji 5 urodzin.
Czwartek, Przywodzie, 8.00 – Msza Św. - + za zmarłych z rodziny Karolkowskich i Ceglarskich.
Piątek, Żuków, 8.00 – Msza Św. Dantis 5
Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św. + z rodziny Kadłubków.

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków: + Antonina, Antoni Momot, 10 rocznica.
10.00 – Przywodzie: + Jan Sobstyl, 8 rocznica.
11.30 – Lubiatowo: + Anna i Jan Pasternakowie
13.00 – Żuków: + Stanisław Gintowt, 16 rocznica.

W miesiącu lipcu jest przeprowadzana zbiórka na utrzymanie naszego
Seminarium Duchownego w Szczecinie. Kto nie otrzymał koperty – dziś można nabyć.

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie:
Lubiatowo
Żuków:
Zapowiedzi:

Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Emanowicz Mariusz, kawaler, zam. w Lubiatowie i Gamułkiewicz Karolina, panna, zam. w Starym Przylepie zap 2;

Szagański Michał, l.23, kawaler, zam. w Żukowie i Liczek Katarzyna, l.25, panna, zam. w Witaszycach – zap.1

Dziś do nabycia „Niedziela”