XVI Niedziela Roku, 19.07.2009

XVI Niedziela Zwykła, 19.07.2009
Wprowadzenie do Mszy Œwiętej
„PójdŸcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco" (Mk 6,31). Te słowa skierował Jezus do swoich uczniów, którzy zebrali się wokół Niego po wypełnieniu wczeœniej powierzonych im zadań. Chciał, aby nabrali oni nie tylko sił fizycznych do dalszej pracy, ale także, jak On sam, umocnili się duchowo.
Okres wakacji i urlopów to czas odpoczynku od nauki i pracy. Jest to czas przeznaczony na regenerację sił potrzebnych do wypełniania swoich obowišzków. Wsłuchujšc się w zaproszenie Jezusa skierowane do Apostołów, pomyœlmy, jak spędzamy swój wolny czas.
Na poczštku tej Eucharystii przeproœmy Boga za to, że niekiedy przecenialiœmy nasze siły i zapominaliœmy o niezbędnym odpoczynku. Jeœli sumienie wyrzuca nam, iż podczas dni przeznaczonych na wypoczynek zapominaliœmy o wzmocnieniu sił duchowych poprzez rozmowę z Bogiem, przeproœmy Go za to.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: + z rodziny Kadłubków
10.00 – Przywodzie: + Rafał Marach od uczestników pogrzebu
11.30 – Lubiatowo: + Stanisława Resiak, 24 rocznica
13.00 – Żuków: + Stanisław Gintoft, 15 rocz.

Dziœ módlmy się goršco o dobrš pogodę na czas żniw.

Msze Œwięte w Tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 8.00 Msza Œwięta, int. O Boże błogosławieństwo dla Czesława Łodygowskiego z okazji imienin i urodzin.
Wtorek, Lubiatowo, 19.00 – Msza Œw. – + Jan i Marianna GrzelkaWiesław Œroda, Żukow, 19.00 – Msza Œw. + Janina Paradowska, 13 rocz.
Czwartek, Przywodzie, 19.00 – Msza Œw. + Teofil Karolkowski
Żuków, 19.00 - Msza Œw.
Pištek, Żuków, 19.00 – Msza Œw.
Przywodzie, 19.00 - + Walenty, Jadwiga i Stanisław z rodziny Kozanków
Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Œw. z chrztem: Alan, Janusz Wójcik
19.00 – Msza Œw.: + Antonina, 9 rocz. i Antoni Momot.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Pamiętajmy o właœciwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i koœcielnych! Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiajšc się wakacjami, oddaleniem œwištyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego œwiadkiem wobec bliŸnich i œwiata!

2. W czwartek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przywołujemy œwiętš Brygidę (ok. 1302-1373), patronkę Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono œwiadectwem, że każdy stan może być przestrzeniš spotkania z Bogiem.

3. W sobotę, 25 lipca, obchodzimy œwięto Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stšd Jakub Starszy albo Większy.
4. Œrodki transportu dla misjonarzy
W najbliższš sobotę wspominamy też w liturgii œwiętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujšcych, orędownika w œmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęœliwie i cało powrócić do domu!
Od 9 lat wspieramy polskich misjonarzy w zakupie transportu popierajšc akcję Œw. Krzysztofa – podaruj i Ty polskim misjonarzom 1 grosz za każdy przejechany bez wypadku kilometr jako Twoje podziękowanie za bezpiecznš podróż.
W przyszłš niedzielę po Mszy Œw. poœwięcenie pojazdów oraz przy wychodzeniu z koœcioła zbiórka na œrodki transportu dla polskich misjonarzy.

4. Zbiórka na powodzian
Z całej parafii zebraliœmy 580 zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

6. Nowy numer NIEDZIELI. Warto przeczytać:

Intencje w przyszłš niedzielę:

8.00 – Żuków: + Antonina i Andrzej Pawlak i Czesław Drewicz
10.00 – Przywodzie: + Katzrzyna Mroczkowska, Anna i Józef Idczak
11.30 – Lubiatowo: + Krystyna i Ignacy Sztandera
13.00 – Żuków: o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Tosi od taty Pawła Jaworskiego

SPRZĽTANIE KOŒCIOŁÓW:
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp.

Na nowy tydzień: „Szczęœć Boże”.