XVI Niedziela Roku A, 17 lipca 2011 r.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 17.07.2011 r.
Wszyscy doświadczamy impulsów do takich działań, które są wyraźnie sprzeczne z miłością. Pojawiają się często, a intensywność, z jaką się nam narzucają wywołuje wrażenie, że należy się im poddawać jako czemuś „naturalnemu". Taka postawa nie znajduje uznania w oczach Jezusa, który w dzisiejszej ewangelii pokazuje nam perfidię działania złego ducha, siejącego taki chwast, który jest bardzo podobny do zboża. I jak mimo podobieństwa do zboża chwast pozostanie chwastem, tak zło, choć przemieszane z dobrem, zawsze pozostanie złem. Istnieje więc obiektywna granica między dobrem a złem, podobnie jak istnieje różnica między chwastem a pszenicą.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE:
8.00 – Żuków: + Genowefa, 11 rocznica i Michał Korzeniewscy
10.00 – o błogosławieństwo Boże dla Zosi Błaszczyk w pierwszą rocznicę urodzin.
11.30 - + Henryk Resiak, 20 rocznica i Stanisław Resiak, 26 rocznica
13.00 - + Józef Skraban, Anna i Danuta

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata!

2. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wakacyjnie wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza dzieci i młodzież. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

3. W sobotę, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem. Wpatrując się w tę szlachetną postać, widzimy, że los każdego człowieka, także współczesnego, jest drogą szukania Boga albo raczej drogą, na której jesteśmy przez Niego odnajdywani. Uznając aktualność jej przykładu, Ojciec Święty Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. Jak ona trwajmy w Tym, który nas tak umiłował.

Intencje w tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 - Msza Św.
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 - Msza Św.
Środa, Żuków, 9.00 – Msza Św. - + Janina Paradowska
Czwartek, Przywodzie,18.00 - Msza Św. + Tomasz Jałkiewicz od rodziny Trzuskowskich
Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. – + Stanisław Gintowt, 17 rocznica
Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św. o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Czesława Łodygowskiego z okazji 80 urodzin i imienin.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
8.00 – Żuków: + Antonina i Andrzej Pawlak i Czesław Drewicz
10.00 – O Boże błogosławieństwo dla Kaspra Zycha z okazji 18 urodzin.
11.30 - + Anna i Jan Pasternak
13.00 - + za zamarłych z rodziny Kadłubków

W miesiącu lipcu składamy ofiary na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Szczecinie.

Nieustający Różaniec:

21 lipca przypada w czwartek – pamiętajmy o Różańcu

Do nabycia nowy numer: „Niedzieli”
W numerze specjalna koperta dla mężczyzn po 50-tce.

Na nowy tydzień „Szczęść Boże!