XVI Niedziela roku - C

XVI Niedziela Zwykła, 22 lipca 2007
Przychodząc na Mszę Świętą, dokonujemy wyboru. Rezygnu¬jemy z czasu, który można by spędzić w inny sposób. Przyjście do kościoła to opowiedzenie się za spotkaniem z Bogiem, któ¬ry daje nam siebie w swoim słowie i - przede wszystkim - pod postacią chleba. Jeśli ten wybór pochodzi z serca, to świadczy o wyraźnym postawieniu Boga na pierwszym miejscu, czyli przyjęciu takiej hierarchii wartości, takiego porządku, w którym On zajmuje najważniejsze i wyjątkowe miejsce. Jeśli podejmiemy teraz trud aktywnego zaangażowania się w misteria, które tutaj się dokonują, to z pewnością wyjdziemy z tej świątyni bardziej przygotowani do stawiania czoła naszym co¬dziennym obowiązkom.

Intencje:

8.00 – Żuków: + Stanislaw
10.00 - Przywodzie: + Teofil Karolkowski
11.30 – Lubatowo: + Stanisława Resiak, 22 rocz.
13.00 – Żuków: + Julian Szlagier, 20 rocz.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
W tym tygodniu nie będzie Mszy Świętych z wyjątkiem Soboty. W przypadkach nagłej konieczności proszę skontaktować się z Ks. Kan. Januarym Żelewskim – tel. 091- 563 0018

Sobota, Żuków, 19.00 – Msza Św. int. + Antonina, 7 rocz. i Antoni Momot.

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków: Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo z okazji 57 rocznicy ślubu pp. Anny i Władysława Kinert.
10.00 - Przywodzie: + Jan, Janina. Władysława, Władysław i Ryszard.
11.30 – Lubiatowo: + Jan i Marianna Wilkowscy.
13.00 – Żuków: + Andrzej i Antonina Pawlak

Piesza pielgrzymka do Częstochowy
Na przełomie lipca i sierpnia wyruszy z terenu naszej archidiecezji XXIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja Pielgrzymki 29 lipca o godz. 7.00 w Sanktuarium Pani Fatimskiej na Oś. Słonecznym.

Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę
W dniach 28 - 29 września archidiecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. Zgłoszenia przyjmuje p. Krystian Stalinger do końca sierpnia. Koszt przejazdu 75 zł.

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie: pp. Grażyna i Marta Romanowscy
Lubiatowo: pp. Irena Fornal i Lilia Pacak
Żuków: pp.

Do nabycia nowy numer „ Niedzieli”- warto przeczytać: Praktyki religijne Polaków; Wakacyjny szlak „Niedzieli”; Prawdziwe oblicze Opus Dei; Telewizyjne „Ziarno”; Gród Św. Kingi;`

Ofiara na utrzymanie Seminarium Duchownego

W miesiącu lipcu przeprowadzana jest zbiórka na utrzymanie Seminarium Duchownego w Szczecinie. Rozprowadzane są koperty na ten cel.

Na nowy tydzień „Szczęść Boże”