XVIII Niedziela Roku C, 1 sierpnia 2010 r.

XVIII Niedziela zwykła – 01.08.2010

Jezus przypomina o tym, co najważniejsze – o miłości Boga i staraniu o to, by Mu się podobać.
Skorzystajmy z okazji, by zrobić rachunek sumienia i w swoim życiu ustawić właściwą hierarchię ważności.

INTENCJE NIEDZIELNE

8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: O łaskę zdrowia dla Kamila Skwarka od Koła Żywego Różańca.
13.00 – Żuków: O Boże błogosławieństwo dla Marty i Mirosława Janusz z okazji I rocz. ślubu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dziś mija 66. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu młodych ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.
2. Dziś można uzyskać odpust Porcjunkuli, czyli odpust związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła parafialnego. Korzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone nam w sakramencie pojednania, a jednak nie naprawione przez nas.

3. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie nie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna. Wpiszmy się dziś do Księgi Trzeźwości, która wystawiona jest na stoliku.

W tym tygodniu będziemy wspominali:
4. w środę, 4 sierpnia – świętego Jana Vianneya, wybitnego, choć prostego i skromnego kapłana, który swoją modlitwą i całkowitym oddaniem się pracy duszpasterskiej doprowadził do duchowego ożywienia, przekraczającego granice jego parafii. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszych duszpasterzach;
Msze Św. w tym tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 8.00 - Msza Św. – za parafian
Wtorek, Lubiatowo, 8.00 – Msza Św. – + Irena Jaskólska od całej rodziny Balceraków

Żuków, 8.00 – Msza Św.

Środa, Żuków , 8.00 – Msza Św. + Piotr Kolec, 11 rocznica
Czwartek, Przywodzie,18.00 – Msza Św. - + Agnieszka Streflik, 6 rocznica.
Jest to pierwszy czwartek miesiąca, pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa.
Od. godz. 16.00 – odwiedziny chorych, a od 17.00 – 18.00 – wystawienie Najśw. Sakr. okazja do spowiedzi.
Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. - + Władysław Rybak, 5 rocznica
Pierwszy piątek miesiąca, dzień wynagrodzenia Bogu za grzechy; w sobotę, 7 sierpnia, pierwsza sobota miesiąca, dzień poświecony Matce Najświętszej.
Od godz. 14.00 – odwiedziny chorych, a od 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu

Sobota, Żuków, 18.00 – + Eugeniusz Bajków, 1 rocznica.
Przywodzie,19.00 - Msza Św. + Ireneusz Marach w miesiąc po pogrzebie.

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków: + Jarosław i Magdalena z rodziny Klementowskich.
10.00 – Przywodzie: + Józefa Wróbel i Józef, Adam Kośmider
11.30 – Lubiatowo: + Dorota Resiak, 27 rocz. i Jan Resiak, 4 rocz.
13.00 – Żuków: + Gerhard Rutz, 5 rocz.

Zbiórka na lekarstwa dla Haitii

Na początku br. miało miejsce tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi na Haitii. Do dziś 1,5 miliona ludzi żyje bez dachu nad głową, bez prądu, brak też należytej opieki lekarskiej i sanitarnej.
w przyszłą niedzielę, w dniu 8 sierpnia br., przed wszystkimi kościołami
Archidiecezji, odbędzie się zbiórka do puszek, z której fundusze będą przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu medycznego oraz lekarstw dla potrzebujących pomocy medycznej mieszkańców Haiti.

W miesiącu lipcu była przeprowadzana zbiórka na utrzymanie naszego
Seminarium Duchownego w Szczecinie. Kto nie jeszcze nie złożył ofiary można to ucznić również w sierpniu.

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie:
Lubiatowo
Żuków:

Dziś do nabycia „Niedziela”